​Fani muzyki, którzy chcą przyjechać na festiwal Pol’and’Rock 2022, mogą planować podróż pociągiem. W rozkładzie jazdy pojawią się dodatkowe pociągi na wydarzenie, które od 4 do 6 sierpnia odbywać się będzie w Czaplinku. Każdego dnia uruchomionych zostanie 16 dodatkowych składów.

Rozkład jazdy z dodatkowymi składami pociągów na festiwal Pol’and’Rock 2022 jest już opracowany, zatwierdzony i opublikowany

- Cieszymy się, że festiwal Pol’and’Rock ponownie zawita na Pomorze Zachodnie. Spodziewamy się sporej grupy fanów muzyki, dlatego uruchamiamy więcej pociągów, którymi będzie się można dostać do Czaplinka. Każdego dnia na tory wyjedzie 16 dodatkowych składów - podkreśla marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W okresie od 3 do 6 sierpnia, każdego dnia na festiwal dowiezie pasażerów 16 par dodatkowych pociągów. Składy zostaną komunikowane z pociągami IC i Regio z reszty kraju. Ponadto jeździć ma też 6 par pociągów stałego kursowania. Łącznie zatem każdego dnia na trasie znajdą się 22 pary pociągów.

W ostatnią noc festiwalową i dzień po zakończeniu koncertów, czyli 7 sierpnia, na trasę wyruszy 18 par dodatkowych pociągów odwożących uczestników festiwalu. Pociągi będą też wydłużone o dodatkowe wagony.

Z przeprowadzonej analizy uruchamianych pociągów wynika, że każdego dnia składy zapewnią miejsca dla przewozu 10 tys. osób. Łącznie przez pięć dni trwania festiwalu pociągami do Czaplinka trafi około 50 tys. osób