Wojewoda śląski podjął decyzję o zamknięciu dla publiczności stadionu GKS-u Katowice do zakończenia rundy wiosennej obecnego sezonu - poinformował katowicki klub. To pokłosie burd na stadionie podczas meczu GKS-u z łódzkim Widzewem.

"Informujemy, że wojewoda śląski podjął decyzję o zakazaniu GKS-owi Katowice przeprowadzenia z udziałem publiczności imprez masowych w ramach rozgrywek o mistrzostwo 1. ligi w rundzie wiosennej sezonu 2021/22 na Stadionie Miejskim przy ul. Bukowej" - czytamy w komunikacie klubu.

Decyzja ma związek z zachowaniem kibiców podczas meczu 1. ligi pomiędzy GKS-em Katowice a Widzewem Łódź (0-2), który odbył się 6 kwietnia.

Fani używali wówczas materiałów pirotechnicznych oraz niszczyli stadionową infrastrukturę. Sędzia musiał na kilkanaście minut przerwać mecz, po tym jak fani gospodarzy zadymili stadion i obrzucili petardami kibiców Widzewa.

Po decyzji wojewody GKS musi rozegrać u siebie bez publiczności mecze z GKS-em Jastrzębie (7 maja) i Łódzkim Klubem Sportowym (21 maja).

Już wcześniej Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała GKS zakazem rozgrywania dwóch meczów z udziałem publiczności (z Odrą Opole i Skrą Częstochowa), a także zakazem wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze 1. ligi przez sześć miesięcy, jak również karą finansową w wysokości 10 tysięcy zł.