Sąd rodzinny w Ostrowie Wielkopolskim zdecyduje o dalszym losie trzyletniej dziewczynki, odebranej wczoraj matce przez ojca. Dziecko jest już pod opieką matki, z którą wraca do domu.

To jeszcze nie koniec działań w związku ze sprawą odebrania dziecka z rąk matki przez ojca w Wolicy pod Kaliszem. Kaliska policja przygotowuje obecnie dokumenty, które mają trafić do sądu w Ostrowie Wielkopolskim, bo na terenie powiatu ostrowskiego mieszkają matka i 3-letnia dziewczynka.

Matka dziecka poinformowała nas telefonicznie, że dziecko jest pod jej opieką. Kobieta zostanie jeszcze przez nas przesłuchana dziś wieczorem lub jutro rano. Policjanci cały czas badają sprawę, zbierają potrzebną dokumentację, która zostanie przekazana do sądu rodzinnego - mówi w rozmowie z RMF FM st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Do odebrania dziewczynki przez ojca doszło wczoraj w południe w jednej z podkaliskich miejscowości. Z relacji matki dziecka wynika, że miało podejść do niej trzech mężczyzn, w tym ojciec dziecka i siłą wyrwać jej córkę, po czym odjechali samochodem. Policja wciąż ustala miejsce pobytu ojca dziewczynki. Mężczyzna musi zostać przesłuchany.

Opracowanie: