Ze względu na dobro śledztwa nie są przekazywane informacje na temat zniszczenia pomnika papieża Jana Pawła II w Łodzi - powiedzieli PAP rzeczniczka miejskiej policji w Łodzi mł. asp. Kamila Sowińska i rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Nieznani sprawcy zniszczyli w niedzielę rano pomnik papieża św. Jana Pawła II, stojący na placu przed archikatedrą przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Monument pomalowano farbą. Ręce świętego na czerwono, twarz na żółto. U podstawy pomnika rozlano czerwoną farbę i odciśnięto z szablonu napis "maxima culpa".

Pomnik zniszczono w rocznicę śmierci papieża

Zniszczenie pomnika zauważono w niedzielę rano, na kilkanaście godzin przed marszem w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II. 

Zabezpieczone zostały ślady oraz nagrania monitoringu - powiedziała PAP rzeczniczka miejskiej policji w Łodzi mł. asp. Kamila Sowińska. Teraz, dla dobra prowadzonego śledztwa nie przekazuję szczegółowych informacji - dodała.

Prokuratura również nie komentuje sprawy zniszczenia pomnika papieża. Proszę o wyrozumiałość, nie przekazujemy informacji kierując się tylko dobrem postępowania - podkreślił w rozmowie z PAP rzecznik Prokuratury Krzysztof Kopania.