Uwaga kierowcy! Od dzisiaj (17 maja) ruszają roboty na autostradzie A2 w Łódzkiem. Zmotoryzowani muszą liczyć się z utrudnieniami głównie na węźle Stryków.

We wtorek (17 maja) rozpoczną się prace przy wymianie nawierzchni autostrady A2 w województwie łódzkim. Tym razem drogowcy pojawią się w miejscu, gdzie na autostradę można wjechać z drogi krajowej nr 14.

Co czeka kierowców?

Najwięcej problemów kierowcy będą mieć na węźle Stryków. W czasie prowadzonych robót, na węźle nie będzie można wyjechać na trasę do Warszawy od strony Łodzi. Nie da się też na węźle Stryków zjechać z A2-ki, jadąc z Poznania do Łodzi.

Bez problemów będzie za to odbywać się ruch w kierunkach: Warszawa - Łódź i Łódź - Poznań.

Utrudnienia pojawią się, bo drogowcy będą wymieniać nawierzchnię na niemal 5-kilometrowym odcinku autostrady.

W miejscu prowadzenia robót, auta pojadą tylko jedną jezdnią - północną - podaje rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA - Maciej Zalewski.

GDDKiA o szczegółach remontu

W ramach remontu wymienione zostaną dwie górne warstwy nawierzchni (wiążąca i ścieralna), które dodatkowo wzmocnione zostaną stalową siatką. Zakończenie prac przewidywane jest w połowie przyszłego miesiąca - dodaje Zalewski.

Jednak ze względu na fakt, że układanie masy bitumicznej wymaga bezdeszczowej, suchej aury, termin ten może ulec zmianie - informuje przedstawiciel GDDKiA.

Równolegle z nowymi zmianami, przywrócony zostanie pełny ruch we wszystkich kierunkach na węźle Zgierz. To miejsce łączenia się autostrady A2 i drogi wojewódzkiej 702.