Po ponad 30 latach w Policji żegna się ze służbą. Joanna Kącka, wieloletnia rzeczniczka łódzkiej policji, przechodzi na emeryturę. Razem z RMF FM, dokładnie 10 lat temu, szukała zaginionej wiosny.

"20 stycznia 2023 roku, żegnam się z formacją, która ukształtowała mnie nie tylko zawodowo. Los tak chciał, że z wydziału dochodzeniowo-śledczego pabianickiej komendy, pod koniec 1999 roku, trafiłam do Zespołu Prasowego KWP w Łodzi" - czytamy w informacji przesłanej przez młodszą inspektor Joannę Kącką.

Rzeczniczka podkreśla, że łódzka policja przez wiele lat była jej drugim domem, a najbliżsi współpracownicy - rodziną.   

"Rola oficera prasowego a przez ostatnie 11 lat Rzecznika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi była dla mnie zaszczytem. Nie brakowało wyzwań, prób charakteru, sytuacji mniej lub bardziej kryzysowych i chwil, kiedy czułam się gdzieś pomiędzy młotem a kowadłem . Wszystko to było lekcją, z której czerpałam garściami" - podkreśla Kącka.

Poszukiwania zaginionej wiosny

Z panią rzecznik mieliśmy okazję współpracować przy poszukiwaniach zaginionej wiosny: Ma słowiańską urodę, była ubrana w zieloną sukienkę w kwiaty, charakteryzuje ją ciepła barwa głosu i z reguły towarzyszy jej zapach mokrej trawy i świergot ptaków - wyliczała w rozmowie z naszą reporterką Agnieszką Wyderką Joanna Kącka w kwietniu 2013 roku.

Pani Joannie Kąckiej dziękujemy za wieloletnią współpracę oraz życzymy zdrowia i satysfakcji na nowym etapie życia.