14-latek uratował życie o rok starszemu koledze. Zaniepokojony brakiem kontaktu z nim, poszedł go odwiedzić. Widząc, że nastolatek zażył kilkadziesiąt tabletek różnych leków, wezwał służby ratunkowe.

Dzięki temu chłopiec żyje. W porę trafił do szpitala - podkreślają policjanci, dziękując uczniowi VII klasy za prawidłową reakcję.

W piątek operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od nastolatka z Oświęcimia, że jego 15-letni kolega zażył dużą ilość leków. Najbliżej podanego adresu znajdował się jeden z policyjnych patroli. Mundurowi w kilka chwil byli na miejscu. Udzielili chłopcu pierwszej pomocy i monitorowali jego stan do przyjazdu ratowników medycznych - zrelacjonowała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Jak dodała, w rozmowie ze zgłaszającym policjanci ustalili, że jego kolega pod nieobecność matki zażył dużą ilość leków, bo chciał targnąć się na własne życie. Powodem mogło być złe traktowanie przez rówieśników - poinformowała Małgorzata Jurecka.

15-latek w porę trafił do szpitala.

Jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię - bije lub obraża - zadzwoń. Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” działa przez całą dobę.
Infolinia 800 12 00 02
[WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ TUTAJ

***
Nachodzą cię myśli samobójcze? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc. Dyżurują telefonicznie lub on-line:
116 123 - kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
800 121212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

W sytuacji zagrożenia życia dzwoń pod numer 112 albo jedź na izbę przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego.
[WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]