Od kilkunastu dni Wiosna powinna być już w Polsce, ale do tej pory się nie pojawiła. Postanowiliśmy interweniować i zgłosić sprawę na policję. Przez cały dzień zbieraliśmy Wasze sygnały o tym, gdzie mogła się ukryć. Niestety, wciąż nie udało się jej znaleźć. Wiemy jednak, kiedy zima powoli zacznie nas opuszczać.

Przed nami weekend, w który wciąż powinniśmy się spodziewać opadów śniegu i temperatur bliskich zeru. Lepiej będzie już w poniedziałek, a prawdopodobnym początkiem prawdziwej wiosny może być wtorek. Optymistycznym symptomem będzie słoneczna pogoda na północy i temperatura do 6 st. Celcjusza na zachodzie kraju.

Po pogodnej nocy, jeszcze lepiej powinno być w najbliższą środę. W Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim można się spodziewać 9 st., a we Wrocławiu będzie o jeden stopień zimniej. W kolejnych dniach temperatura powinna natomiast rosnąć i w połowie miesiąca na termometrach na dłużej zagości kilkanaście stopni.

Nie pojawiła się od marca 2013 roku

Zaginionej wiosny wspólnie szukaliśmy przez cały czwartek. Po raz ostatni była widziana w marcu 2013 roku. Ma słowiańską urodę, była ubrana w zieloną sukienkę w kwiaty, charakteryzuje ją ciepła barwa głosu i z reguły towarzyszy jej zapach mokrej trawy i świergot ptaków - wyliczała w rozmowie z naszą reporterką Agnieszką Wyderką Joanna Kącka, rzeczniczka łódzkiej policji. Prosimy wszystkie osoby, które znają miejsce pobytu Wiosny lub mają jakiekolwiek inne informacje mogące pomóc w jej odnalezieniu, o kontakt z nami. Nawet z pozoru błaha informacja może okazać się tą przełomową - dodała. Zapewniła też, że wszyscy informatorzy mogą liczyć na pełną anonimowość.

Funkcjonariusze, wykonując standardowe czynności związane z poszukiwaniami, przesłuchali m.in. Zimę, która już dawno powinna ustąpić miejsca zaginionej Wiośnie. Nie wykluczyli, że może być ona powiązana z tajemniczym zniknięciem swojej następczyni. Zebrany do tej pory materiał dowodowy wskazuje na to, że Zimie można przedstawić wiele zarzutów - przyznała Kącka. Może się okazać, że dopiero zamknięcie jej w policyjnym areszcie może sprawić, że odnajdziemy Wiosnę - zaznaczała.

Nasze działania poszukiwawcze rozszerzyliśmy o współpracę międzynarodową, od naszych kolegów otrzymaliśmy pewne sygnały, że była widziana gdzieś w Grecji, inne tropy prowadzą do Irlandii - wyjaśniała Kącka. Chcemy wyczuć, którą granicę może chcieć przekroczyć. Nie jest wykluczone, że będziemy musieli powołać jakichś biegłych ekspertów z zakresu meteorologii. Dziękujemy za wszystkie sygnały, które do tej pory otrzymaliśmy. Sprawa spotkała się z dużym odzewem. Wszystkie sygnały będziemy sprawdzać do skutku, czyli do odnalezienia Wiosny - zapewniała.

Sprawę badali także detektywi. Nie chcieli jednak zbyt wiele ujawnić. Nie można zdradzać tutaj zbyt dużo szczegółów, ale specjalnie dla państwa mogę uchylić rąbka tajemnicy, że widać pierwsze symptomy. Przede wszystkim środowisko budzi się do życia - mówił reporterce RMF FM Anecie Łuczkowskiej prywatny detektyw Bartłomiej Plombon. Aby nie wystraszyć poszukiwanej, resztę zachowamy na razie w tajemnicy - dodał.

Dziękujemy za Wasze sygnały!

Przez cały dzień czekaliśmy także na Wasze sygnały. Otrzymaliśmy wiele informacji od osób, które widziały Wiosnę lub mogły znać miejsce jej pobytu. Dziękujemy za wszystkie wiadomości i dowody. Przekażemy je policji, a najcenniejsze wskazówki zostaną przez nas nagrodzone! [Nagrody od RMF FM dla Zdzisława z Landskrony, jakuba839, Łukasza z Krakowa, bog1 z Tarnowa prześlemy pocztą]

Dostaliśmy od Was wiele informacji na temat zaginionej Wiosny i jej zdjęcia:

Z Wiosną rozmawiam codziennie od jakiegoś miesiąca w Galashiels (Szkocja). Powiedziała mi, że po rozmowach z Polakami nie ma ochoty wracać do Polski. Tu jej dobrze :-). Tak że w kraju czekajcie od razu na lato :-).
Wiosna jest w Norwegii. W mieście Haugesund jest w tej chwili plus 10 stopni w cieniu. Widziałam na własne oczy na Skypie. Pozdrawiam gorąco, Sylwia z Gdyni.
Dlaczego nie ma wiosny? Uciekła za chlebem do ciepłych krajów! Sam widziałem, jak przekraczała granicę Polski...
Wiosna przeprasza, ale jest bardzo zajęta. Właśnie negocjuje utrzymanie pokoju na Półwyspie Koreańskim. Pozdrawiam, Agata
Wiosna jest przetrzymywana na inowrocławskiej komendzie rejonowej policji. Zatrzymana została na polecenie premiera Donalda T. Powodem takiej decyzji są zbyt niskie wpływy do budżetu państwa z tytułu podatku od paliw grzewczych. Pozdrawiam. Bartek. :-)
Słyszałem, że szukacie wiosny. To ja ją przetrzymuję i nie oddam jej za darmo! Jak zapłacicie okup, może ją wyślę do was.
Z tego, co mi wiadomo, wiosna została zatrzymana za nieopłacone mandaty z fotoradarów.
Chciałbym poinformować, że ostatnio widziałem Chucka Norrisa i pod ostrzałem pytań, pod groźbą przyznał się, że porwał wiosnę, by zażądać od nas okupu, jednak nie chciał zdradzić jaką kwotę miał na myśli. Te "przebłyski" wiosny wskazują na to, że powoli udaje jej się wydostać z objęć Chucka. Oby jak najszybciej:). Tego jej życzę:).
Wiosna żyje i ma się dobrze w Irlandii. W planach ma również odwiedzenie Polski. Podobno opóźnienie wynika z powodu zamrożenia funduszy przeznaczonych na podróże (ma konto na Cyprze). Pozdrawiam wszystkich którzy mają dość zimy :) Konrad z Limerick
Wiosny nie ma i nie będzie dopóki nie wrócimy do topienia Marzanny
Jeżeli szukacie Wiosny to najlepiej posłuchać piosenki Skaldów WIOSNA i tam znajdziecie odpowiedź. Pozdrawiam, Artur z Myślenic
Wiosny nie będzie, została opodatkowana przez Rostowskiego i Tuska i uciekła. Wiktor
Wiosnę trzymają Białorusini na granicy. Nie chcą jej przepuścić. Pozdrawiam Arek
Kilka "ciepłych" słów do Zimy. To ostatnie ostrzeżenie, wypuść w końcu Wiosnę i przestań się panoszyć. Jeśli nie ugniesz się w ciągu tygodnia, poszczuję cię moim psem i załatwię wszystkie bałwany. Anonim
Policja zatrzymała główną podejrzaną w sprawie zaginięcia Wiosny, niejaką Zimę, podobno jak zaczęli ją wypytywać, to od razu zaczęła SYPAĆ :-) Jakub
Słyszałam, że wiosny nadal nie widać, bo ma romans z bałwanem :P Pozdrawiam, Sylwia
Ostatnio widziano wiosnę w Irlandii. Podobno wybiera się do Polski. Troszkę tylko zabalowała na święcie Św. Patryka i jakoś jej tak zeszło. Przeprasza i obiecuje, że będzie jak na załączonym zdjęciu. Zacytowała nawet Arnolda: "I'll be back". Z Limerick w Irlandii wasz korespondent Konrad Ciok ;-)
Witam. Mam kontakt z informatorami w Grecji. Powiedzieli, że widzieli zaginioną. Była widziana w wielu miejscach. Nie umiem powiedzieć, czy jest tam przetrzymywana siłą, czy też jest tam z własnej woli. Nie wiem też, czy mamy podpisaną pomoc prawną z Grecją, czy też sprawą nie powinien zająć się Interpol. ;) Z poważaniem, Paweł.
Nie chcieli Lata w PZPN więc wiosny też nie będzie:)
CZEŚĆ tu Piotr z Bielska. Wiem co się stało z wiosną. Ostatni raz widziałem ją na meczu Polska-Ukraina była załamana i powiedziała że nigdy już tu nie przyjdzie!
Witam. Wiem gdzie jest Wiosna. Miejsca pobytu nie zdradzę ale zdradzę dlaczego nie chce przyjść. Boi się opodatkowania przez Rostowskiego. Wcześniej bała się że jak za szybko przybędzie, to zapłaci mandat za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Pozdrawiam, Rafał.
Co się stało z wiosną? Przestraszyła się nowych pomysłów Premiera Tuska i Ministra Rostowskiego i emigrowała. Pozdrawiam, Ania.
Wiosna jest! Ze względu na różnice poglądowe z Zimą i prześladowanie poprosiła o azyl polityczny w Stegnie nad morzem. Oto dowód (zdjęcie publikujemy w galerii powyżej). Poszukiwania uważam za bezcelowe. Pozdrawiam, Przemek.

A tak wiosna wyglądała, gdy widziano ją po raz ostatni. Zdjęcia zrobiono w marcu ubiegłego roku.