W nocy z 24 na 25 września wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w rejonie mostu Dębnickiego w Krakowie. Zobaczcie, co się zmieni.

W związku z kolejnym etapem prac na moście Dębnickim oraz w ramach przebudowy ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej, w nocy z 24 na 25 września wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w tym rejonie miasta - podaje Urząd Miasta Krakowa.

"Dobiegają końca roboty w ramach pierwszego etapu remontu mostu Dębnickiego (na jego części od strony Salwatora). Ekipy przeniosą się teraz na drugą połowę obiektu (od strony Wawelu)" - czytamy w komunikacie na stronie urzędu.

Jak informuje krakowski urząd, wykonawca przebudowy ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki przystąpi do dalszych prac - na kolejnym odcinku ul. Zwierzynieckiej oraz części tarczy skrzyżowania al. Z. Krasińskiego, Zwierzynieckiej i M. Konopnickiej.

Co się zmieni 25 września?

Od poniedziałku, 25 września 2023 r. (od wczesnych godzin porannych) obowiązywać będą następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • dwukierunkowy ruch pojazdów (po jednym pasie) na moście Dębnickim na jego części od strony Salwatora;
  • zamknięcie wschodniej strony skrzyżowania al. Krasińskiego, Zwierzynieckiej, M. Konopnickiej wraz z odcinkiem ul. Zwierzynieckiej (od al. Z. Krasińskiego do skrzyżowania Powiśle - Retoryka);
  • zachowanie dwukierunkowego przejazdu na linii Powiśle - Retoryka;
  • brak możliwości przejazdu pojazdów o wadze powyżej 7,5 ton od ul. Straszewskiego w kierunku ul. Powiśle - umożliwienie wysadzenia/odebrania pasażerów na istniejącej zatoce parkingowej Kiss & Ride na skrzyżowaniu Zwierzynieckiej i Straszewskiego (z możliwością zawracania);
  • tymczasowy parking dla autokarów turystycznych przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana (od strony al. 3 Maja) - planowany od 23 września;
  • parking dla mieszkańców przy ul. Powiśle (naprzeciwko numerów 2 i 4) - dla ok. 50 pojazdów. Możliwość parkowania dla mieszkańców z abonamentami postojowymi z sektorów A2 i A6 - planowany od 23 września.