Ponad 20 tysięcy złotych zasili konta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po weekendowym charytatywnym meczu hokejowym w Tychach! Na tafli starcie Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich i drużyny Sportowców zakończyło się zwycięskim - a jakże! - remisem 5:5. Specjalnie dla Was trzynastą już edycję Hokeja z Gwiazdami podsumowuje reprezentant Artystów Darek Maciborek!

Darek Maciborek o Hokeju z Gwiazdami 2015:

Po raz kolejny udało się wygrać, uzyskując zwycięski remis!!!

Ale gdy mamy w składzie takich mistrzów, niestraszne nam nasze perfekcyjne braki w sztuce hokejowej.

Nasz trener, legendarny polski hokeista Wiesław Jobczyk, podkreślał w szatni przed wyjściem na lód: "Pokażcie, co macie najcenniejszego w waszej walce o przetrwanie - hart ducha i sportową rywalizację".

Olbratowski jak zawsze rozbrajał przeciwników żartem najwyższej próby, aktorzy Reprezentacji perfekcyjnie naśladowali jazdę figurową na lodzie, a Piotr Kupicha z grupy Feel grał... tzn. jeździł na tyskim lodowisku jak z nut.

W drugiej tercji udało nam się nawet zmusić mistrza Mariusza Czerkawskiego - który sprawiedliwie strzelał bramki dla obu drużyn - do łagodnego upadku kontrolowanego.

A jeździć po tafli lodowej z takim asem światowego hokeja to wrażenia, o których będę opowiadał moim wnukom. Matko, jak on się porusza po tafli!... On nie jeździ - on płynie i fruwa, tańcząc zarazem!

To się widzimy w Sanoku! Wracam do ćwiczeń. Na prawą nogę hamować już potrafię. Czasami przydaje się też jednak umiejętność zatrzymania przy użyciu drugiej nogi, czyli na lewą stronę. Chociaż zawsze jest też opcja zatrzymania się na bandzie:)

Artyści rzucili wyzwanie... dziennikarzom RMF FM!

Poza wspomnianym (sprawiedliwym!) Mariuszem Czerkawskim na listę strzelców wpisali się po stronie HRAP-u również wokalistka zespołu Łzy Sara Chmiel, aktor Mateusz Dewera, pomysłodawca i założyciel HRAP-u Mariusz Gabrek oraz były bramkarz Tomasz Rajski. A kolejna okazja do wyśrubowania hokejowych rekordów nadarzy się już 21 marca. Artyści zagrają wówczas w Sanoku, a dochód ze spotkania - podobnie jak w ubiegłym roku - zostanie przeznaczony na rzecz fundacji Czas Nadziei.

Mecz w Tychach Hokejowi Artyści wykorzystali nie tylko do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale i zimowego projektu Snow Eagle Challenge, którego celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Równocześnie jest to społecznościowa akcja charytatywna, wspierająca finansowo polską Fundację Sportowcy Dzieciom i fundacje zagraniczne, realizujące programy pomocy dzieciom poprzez sport.

Artyści wykonali zadanie i ogłosili własne nominacje: dla reprezentacji Polski w hokeju na lodzie, drużyny sanockich Niedźwiedzi, Reprezentacji Artystów Polskich w Piłce Nożnej i dziennikarzy RMF FM. Postaramy się sprostać! :-)

A na razie zobaczcie Snow Eagle Challenge w wykonaniu zawodników HRAP-u!

Więcej informacji i filmów związanych z akcją znajdziecie na jej Facebookowym profilu.