Polscy hokeiści wygrali z reprezentacją Białorusi 4:2 na zakończenie turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Gdańsku! Zwycięstwo dało im pierwsze miejsce w tabeli bardzo mocno obsadzonego turnieju.

Losy meczu rozstrzygnęła trzecia tercja spotkania, na którą biało-czerwoni wyjechali przegrywając 0:2. W 16. minucie świetnie broniącego w tym spotkaniu Przemysława Odrobnego pokonał po szybkiej kontrze Nikita Osipow, a 30 sekund po rozpoczęciu drugiej tercji na 2:0 podwyższył Anton Jelisejenko.

Polakom mimo zaciętej walki przez 40 minut nie udawało się trafić do siatki rywala, za to 28 sekund po rozpoczęciu trzeciej tercji na listę strzelców wpisał się Marcin Kolusz, a niespełna dwie minuty później do wyrównania doprowadził Paweł Dronia.

Białorusini rzucili się do ataku, ale podopieczni Igora Zacharkina wytrzymali napór. Gra toczyła się dobrym tempem, akcja za akcję. W końcu w 52. minucie celnym strzałem popisał się Sebastian Kowalówka i dał naszej ekipie prowadzenie. Na półtorej minuty przed końcową syreną trener Białorusinów wycofał bramkarza, by wprowadzić na lód szóstego zawodnika. Ten moment wykorzystał Aron Chmielewski i strzelając z dystansu umieścił krążek w pustej bramce.

Zwycięstwo nad Białorusią - zespołem z Elity, sklasyfikowanym na 14. miejscu w rankingu IIHF - dało biało-czerwonym pierwsze miejsce w tabeli bardzo mocno obsadzonego turnieju. Na rozpoczęcie zmagań nasi hokeiści pokonali 2:1 Włochów, również grających na co dzień w światowej Elicie, a dzień później ulegli 1:2 Węgrom. W drugim sobotnim spotkaniu Włosi wygrali natomiast z Węgrami 4:2.