Aksam Unia Oświęcim pozyskała czeskiego bramkarza Michala Fikrta. "Umowa czeskiego golkipera obowiązuje do końca tegorocznych rozgrywek" - poinformował klub na swojej stronie internetowej.

Zobacz również:

Fikrt został już zgłoszony do rozgrywek Polskiej Ligi Hokejowej i w piątek zadebiutuje w barwach oświęcimskiej drużyny podczas wyjazdowego meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

30-letni Fikrt w ostatnich dwóch sezonach był związany ze słoweńskim Acroni Jesenice. Na swoim koncie ma występy w ekstralidze czeskiej, słowackiej i białoruskiej. W barwach Mietałłurga Żłobin grał razem z Siarhiejem Chomką i Andrejem Prokopczikiem, którzy niedawno dołączyli do zespołu z Oświęcimia.

Sedlář leczy kontuzję

Do znalezienia nowego golkipera zmusiła unitów kontuzja dotychczasowego pierwszego bramkarza drużyny Dalibora Sedlářa. Urazu nabawił się w wyjazdowym spotkaniu z Cracovią. Zespół z Oświęcimia przegrał wtedy aż 0:8.

W kolejnych meczach nie było zresztą lepiej. Najpierw oświęcimianie ulegli na własnym lodowisku drużynie HC GKS Katowice 2:8. Trzy dni później, również przed własną publicznością, przegrali z JKH Jastrzębie 2:3, a w kolejnym spotkaniu musieli uznać wyższość GKS-u Tychy. Co ciekawe, w tym ostatnim meczu padło aż 15 bramek! Tyszanie wygrali 8:7.