Drużyna Ciarko PBS Bank Sanok pokonała na własnym lodowisku Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). Mecz rozegrano awansem - powinien odbyć się 20 listopada (20. kolejka), ale mistrz Polski będzie wtedy występował w Pucharze Kontynentalnym.

Pierwsza bramka dla zespołu z Sanoka padła w 17. minucie spotkania, a listę strzelców wpisał się Martin Vozdecky. Tuż po rozpoczęciu drugiej tercji wynik na 2:0 podwyższył Marcin Kolusz, w kolejne trafienie dołożył w 54. minucie Josef Vitek. Pół minuty później honorowego gola dla drużyny z Sosnowca zdobył Piotr Sarnik.

Dzięki wygranej zespół mistrza Polski awansował na pierwsze miejsce w tabeli, ale trudno powiedzieć, by sanoczanie grali na miarę oczekiwań. W swoim pierwszym meczu w rozpoczynającym się sezonie nieoczekiwanie po rzutach karnych ulegli beniaminkowi HC GKS Katowice 4:5. W kolejnej potyczce pokonali wprawdzie Comarch Cracovię 4:3, ale losy tego spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Do 55. minuty mistrz Polski prowadził aż 4:0, by w ciągu zaledwie czterech minut pozwolić krakowianom na strzelenie trzech bramek.