Na Okęciu wylądował odrzutowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy przywiózł 3 kolejnych pacjentów rannych w wypadku autokaru w Chorwacji - poinformował rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Odrzutowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z wojskowego lotniska na Okęciu wystartował rano.

Lot przebiegł spokojnie, samolot dotknął ziemi o godz. 14:13, pacjenci znieśli go dobrze, w tej chwili są kierowani do karetek, które przewiozą ich do szpitali - powiedział dyrektor LPR Rober Gałązkowski.

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę 6 sierpnia nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja. W wypadku zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Miedjugorje.

Biuro działało nielegalnie

Biuro podróży "U Brata Józefa", organizujące wyjazd pielgrzymów do Medjugorje autokarem, który rozbił się w Chorwacji, działało nielegalnie. Nie było ono wpisane do rejestru organizatorów turystycznych. Marszałek województwa mazowieckiego złożył właśnie w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

To oznacza, że klienci biura nie są objęci gwarancją ubezpieczeniową, jaka przysługuje turystom korzystającym z usług zarejestrowanych biur podróży. Urząd marszałkowski skierował sprawę do organów ścigania" - przekazało w czwartek biuro prasowe kancelarii marszałka woj. mazowieckiego.