"Jesteśmy z tobą Beato i jesteśmy przekonani, że po krótkim pobycie w szpitalu będziesz znowu z nami, będziesz na czele rządu" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Warszawie odnosząc się do wypadku kolumny rządowej, w której poszkodowana została premier.

Muszę zacząć dzisiaj od smutnej informacji, doszło do wypadku samochodowego, w którym poważnie została poszkodowana pani premier i funkcjonariusze BOR - powiedział Kaczyński przemawiając przed Pałacem Prezydenckim w miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

Jesteśmy w tej chwili razem z panią premier, razem z tymi, którzy zostali poszkodowani. Jesteśmy z tobą Beato i jesteśmy przekonani, że po krótkim pobycie w szpitalu będziesz znowu z nami, będziesz na czele rządu - powiedział szef PiS.

Do wypadku z udziałem kolumny rządowej doszło w piątek w Oświęcimiu; premier trafiła na badania do szpitala w tym mieście.

Jak dowiedziała się PAP w szpitalu oświęcimskim, premier została przebadana tomografem komputerowym; zostały też wykonane badania w kierunku wykluczenia obrażeń wewnętrznych.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział, że po zakończeniu tych badań "można stwierdzić, że stan pani premier jest dobry". Poinformował, że dodatkowe badania premier odbędą się w Warszawie w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów.

W piątek wieczorem szefowa rządu została przetransportowana przez śmigłowiec LPR do Warszawy.

Poszkodowani w wypadku zostali także kierowca samochodu, którym jechała szefowa rządu, i oficer BOR.

(mal)