Wicepremier i szef PiS Jarosław Kaczyński w piątek po południu odwiedzi Rzeszów, żeby wesprzeć wojewodę podkarpacką Ewę Leniart przed ostatnim tygodniem kampanii wyborczej na prezydenta miasta. W planach jest również spotkanie z lokalnymi działaczami ugrupowania przed zbliżającym się kongresem PiS.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie zostały ogłoszone po tym jak rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego tego roku. Prezydent przeszedł Covid-19. Wybory zostały zaplanowane 13 czerwca.

Według informacji PAP Jarosław Kaczyński pojawi się w Rzeszowie w piątek po południu i razem z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem oraz Ewą Leniart zapowiedzą budowę Drogi Południowej w Rzeszowie.

W czasie wizyty na Podkarpaciu szef PiS ma spotkać się też z lokalnymi strukturami partii. Rozmowy mają dotyczyć zbliżającego się kongresu PiS, który ma się obyć na początku lipca. W planach m.in. wybór nowych władz partii.

Kto wśród kandydatów na prezydenta Rzeszowa?

Oprócz Ewy Leniart, popieranej przez PiS oraz rzeszowski region NSZZ "Solidarność", na urząd prezydenta Rzeszowa kandydują: proponowany i wspierany w trakcie kampanii przez Tadeusza Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł; b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Rzeszów ma głos – 2. starcie”: RMF FM zaprasza na drugą debatę kandydatów na prezydenta miasta!

W czwartek 10 czerwca RMF FM zaprasza na drugą już debatę przed wyborami prezydenta Rzeszowa: "Rzeszów ma glos - 2. starcie". W dyskusji, twarzą w twarz, spotkają się wszyscy kandydaci, a pytania zadadzą im nie tylko dziennikarze RMF FM, ale również nasi Słuchacze i Internauci.

Na transmisję na żywo zapraszamy w samo południe, o 12:00, do RMF FM, na RMF24 i do naszego nowego internetowego radia informacyjnego RMF24.pl!