Rafał Trzaskowski wygrywa z Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów prezydenckich, ale różnica jest minimalna - tak wynika z sondażu United Survey, czyli Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Badanie zostało przeprowadzone w ostatni piątek i dotyczy wyborów, które odbędą się już w najbliższą niedzielę.

Pierwsza tura to dominacja Andrzeja Dudy. 41,5 procent wobec 28,3 dla Rafała Trzaskowskiego. W porównaniu z badaniem z końca maja, Trzaskowski nieznacznie poprawił swoje notowania (27 proc. poparcia w ostatnim badaniu).

W najnowszym sondażu kolejne miejsca - raczej bez szans na drugą turę - zajmują: Szymon Hołownia (8,6 procent), Władysław Kosiniak Kamysz (8 procent), Krzysztof Bosak (5,4 proc.), Robert Biedroń (2,2 proc.).

Druga tura wygląda jeszcze ciekawiej. Z naszego sondażu wynika, że starcie wygra Trzaskowski zdobywając 46,9 procent. Urzędujący prezydent jest gorszy o 1,1 punktu procentowego.

Co ważne, 4,4 procent badanych twierdzi, że nie wie, jak zagłosuje. To oznacza, że o ostatecznym wyniku najpewniej zdecydują właśnie niezdecydowani.


Frekwencja będzie wysoka?


Najnowsze badanie pokazuje także, że rośnie zainteresowanie Polaków wyborami. Aż 56 procent z nas zdecydowanie chce zagłosować w najbliższą niedzielę. Na koniec maja taką deklarację składało tylko 46 procent badanych.

Możemy być pewni, że w tym tygodniu politycy wszystkich frakcji gorąco będą namawiać pozostałych do głosowania, bo tu u decydować może każdy głos.

Opracowanie: