"W czwartek spotkam się w prezydentem Andrzejem Dudą" - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. "Liczę na konstruktywną rozmowę" - dodał.

"Otrzymałem zaproszenie od prezydenta Andrzeja Dudy na czwartek rano i oczywiście skorzystam z tego zaproszenia" - powiedział Trzaskowski pytany, kiedy spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. "Zwłaszcza, że jest to dzień przygotowań do rocznicy Powstania Warszawskiego" - dodał. "Liczę na konstruktywną rozmowę" - podkreślił.

Prezydent stolicy przypomniał też, że tego dnia będzie widział się z prezydentem Dudą w ramach obchodów powstania. Z programu zamieszczonego na stronie muzeum Powstania Warszawskiego wynika, że w czwartek Powstańcy Warszawscy spotkają się z prezydentem Andrzejem Dudą i prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. To spotkanie planowane jest na godz. 11.

Jak ustalił reporter RMF FM Patryk Michalski, spotkanie rozpocznie się o 9:30 w Pałacu Prezydenckim i ma trwać około godziny.

Z nieoficjalnych ustaleń reportera RMF FM wynika, że Rafał Trzaskowski pójdzie na to spotkanie sam, bez żony i dzieci, mimo że pierwotne zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego 12 lipca było skierowane do całej rodziny Trzaskowskich.


Zaproszenie podczas wieczoru wyborczego


Prezydent Andrzej Duda podczas wieczoru wyborczego 12 lipca zaprosił swojego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego na spotkanie do Pałacu Prezydenckiego. Miało do niego dojść jeszcze tego samego wieczoru. Kandydat KO nie pojawił się wówczas w Pałacu, tłumacząc, że z takim spotkaniem należy poczekać do ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów.

Dopytywany później podczas medialnych wywiadów Trzaskowski zapewniał, że chce się spotkać z prezydentem, a do spotkania na pewno dojdzie np. 31 lipca, przy okazji obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego.

Przedstawiciele urzędu miasta Warszawy i Kancelarii Prezydenta ustalili, że do spotkania dojdzie między 27 a 31 lipca, a ostateczny termin miało wyznaczyć otoczenie Andrzeja Dudy.