Większość mężczyzn, którzy zagłosowali w wyborach prezydenckich 2020, opowiedziała się za Andrzejem Dudą, wśród kobiet natomiast nieznaczną przewagę uzyskał Rafał Trzaskowski - wynika z exit poll, przeprowadzonego przez Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Badanie wskazuje również, że urzędujący prezydent wygrał wśród rolników, robotników, bezrobotnych, emerytów i rencistów.

Według exit poll, Andrzej Duda uzyskał 50,4 procent wszystkich głosów, a Rafał Trzaskowski: 49,6 procent. Różnica poparcia dla kandydatów jest więc minimalna: to 0,8 punktu procentowego, co oznacza, że mieści się w granicach błędu statystycznego.

Exit poll: Kobiety zagłosowały na Trzaskowskiego

Jak wskazuje badanie Ipsos, na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 50,4 procent kobiet, a na Andrzeja Dudę - 49,6 procent.

Urzędującego prezydenta RP poparło z kolei 51,3 procent mężczyzn, a kandydata Koalicji Obywatelskiej - 48,7 procent.

Ipsos: Andrzej Duda wygrał wśród rolników, robotników, emerytów i bezrobotnych

Z sondażu Ipsos wynika ponadto, że Andrzej Duda otrzymał 81 procent głosów oddanych przez rolników, 65,9 procent głosów robotników, 65 procent głosów bezrobotnych i 63,4 procent głosów emerytów i rencistów.

Rafał Trzaskowski wygrał natomiast wśród właścicieli i współwłaścicieli firm - zdobył 66,9 procent ich głosów - oraz dyrektorów, kierowników i specjalistów: 68,1 procent.

Kandydata Koalicji poparła również większość pracowników administracji i usług (56,2 procent) oraz uczniów i studentów (70,3 procent).