"Wybory nie są rzeczą prostą, bo zawsze człowiek jest w obliczu różnych pokus, żeby mówić tylko i wyłącznie i zachowywać się pod publiczkę, pod wybory. Rolą prezydenta, również kandydującego, jest praca. Konsekwentna praca” – mówił Bronisław Komorowski podczas wizyty w Wielkopolsce. „Tak chcę się zachować do końca, dlatego przedstawiłem nie program wyborczy, a program pracy prezydenta" - zapewnił.

Bronisław Komorowski podkreślił, że gdzie jak gdzie, ale w Wielkopolsce praca jest w cenie. Nie piękne słowa, nie deklaracje, tylko konkretne dokonania i decyzje, i konkretną pracę się tu ceni - tłumaczył. Czuję bardzo dobrze Wielkopolskę, czuję te klimaty, gdzie jest szacunek dla pracy, państwa, prawa, dla innych ludzi. Takiej prezydentury w moim przekonaniu Polska potrzebuje - dodał.

Prezydent dziękował za poparcie i spotkał się z lokalnym komitetem wspierającym jego kandydaturę. Podczas wiecu w Szamotułach zbierano podpisy, a Komorowski pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Spotkał się z młodymi siatkarkami z szamotulskiego gimnazjum, które biorą udział w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

(mn)