20 stycznia Joe Biden został zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Złożył przysięgę w otoczeniu rodziny oraz najbliższych współpracowników. Na uroczystości obecna była Kamala Harris, która została wiceprezydentem USA jako pierwsza kobieta, pierwsza osoba czarnoskóra i pierwsza osoba o azjatyckich korzeniach. I to właśnie o jej pasierbicy piszą teraz media na całym świecie: Ella Emhoff - "druga córka" USA.

Ella Emhoff ma 21 lat. Na młodą Amerykankę w pierwszej kolejności zwrócił uwagę świat mody. Podczas ceremonii na Kapitolu stała u boku swojej macochy Kamali Harris, ubrana w piękny płaszcz od Miu Miu, z wyraźnie wyciętą talią i kryształkami naszytymi na ramionach. Debiut był udany, bo dziś o Emhoff piszą media na całym świecie.

"Chciałam wyglądać dziewczęco, pokreślić moją kobiecą stronę" - powiedziała 21-latka w wywiadzie dla magazynu mody "Vogue".

Ella Emhoff zna się na modzie, studiuje projektowanie na słynnej nowojorskiej uczelni Parsons School of Design.

Najwyraźniej uwielbia włóczkę i dzierganie. Wskazują na to zdjęcia na jej profilu na Instagramie, gdzie ma 300 tysięcy obserwatorów.

Oprócz dobrego gustu 21-letnia studentka ma też niecodzienny talent: taniec brwi, jak opisały to amerykańskie gazety po tym, jak dziennikarz Zach Stafford opublikował na Twitterze poniższy film:

Patchworkowa rodzina Kamali Harris

Ella Emhoff jest córką męża wiceprezydent USA Douglasa Emhoffa z pierwszego małżeństwa. Wychodząc za niego za mąż w 2014 roku, Kamala Harris zyskała także syna - 26-letniego dziś Cole’a.

Harris i Emhoff pobrali się w Santa Barbara, a ceremonię poprowadziła siostra Kamali - Maya.

Przybrane dzieci nazywają Kamalę Harris "momala". Słowo to jest połączeniem angielskiego "mom" ("mama" - red.) i imienia wiceprezydent USA. Ona sama przyznaje, że woli to przezwisko bardziej niż słowo macocha.

"Kamala" - kwiat lotosu, czyli korzenie Kamali Harris

Kamala Harris urodziła się w Oakland w Kalifornii w 1964 roku.

Jej imię oznacza w sanskrycie lotos, jest też innym imieniem hinduskiej bogini Lakshmi.

Jej ojciec jest Jamajczykiem, ekonomistą z wykształcenia, a matka była Hinduską i biologiem, zajmującym się badaniami nad rakiem piersi.

Rodzice Harris poznali się na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, gdzie oboje byli zaangażowani w ruch na rzecz praw obywatelskich. Rozwiedli się, gdy Kamala miała siedem lat.

Kamala wraz z młodszą siostrą Mayą była wychowywana przez matkę w Berkeley, a w dzieciństwie często towarzyszyła jej w podróżach do Indii.