Międzynarodowy kolektyw hakerów "Anonymous" zapowiedział, że zdemaskuje „rosyjskie tajemnice” Donalda Trumpa. Między innymi zabawy z udziałem prostytutek opisane zostały w raporcie przygotowanym przez byłego agenta brytyjskiego wywiadu. Po ujawnieniu jego tożsamości przez sieć telewizyjną CNN, Christopher Steele znalazł się w ukryciu. Brytyjskie media donoszą, że obawia się o swoje życie.

Donald Trump /JUSTIN LANE /PAP/EPA

Amerykański prezydent elekt stanowczo zaprzecza ustaleniom raportu. Teraz do akcji wkroczyli hakerzy.

Ujawnił sprawę kompromitujących materiałów na Trumpa. Boi się o życie

Były agent brytyjskiego wywiadu, który ujawnił, że Rosja ma materiały kompromitujące Donalda Trumpa, boi się o swoje bezpieczeństwo. Christopher Steel, 52-letni Brytyjczyk, jest autorem raportu na temat amerykańskiego prezydenta elekta Donalda Trumpa. 35-stronicowy dokument opisuje rzekome... czytaj więcej

Posiadasz finansowe powiązania z rosyjską mafią, przemytnikami dzieci i ludźmi piorącymi brudne pieniądze - tak hakerzy zwrócili się bezpośrednio do Donalda Trumpa na Twitterze.

Twierdzą, że posiadają informacje dotyczące - jak to określili - jego ciemnych interesów. Nie podali żadnych szczegółów, ale jak zauważają komentatorzy, interwencja hakerów może być związana z niedawnym raportem dotyczącym prezydenta elekta.

To nie lata 80. W sieci nic nie ginie. Będziesz tego żałował przez następne 4 lata - odgrażają się aktywiści z "Anonymous".

Obserwatorzy zauważają, że kolektyw hakerów wysuwał podobne groźby w przeszłości. Wiele z nich okazało się bez pokrycia.

Raport, który odbił się szerokim echem na całym świecie, obnażył także rzekome zaangażowanie Rosji w amerykańskich wyborach prezydenckich, wygranych przez Donalda Trumpa.

Jak zauważają eksperci, kompromitujące nagrania z udzielam Donalda Trumpa - jeśli istnieją - mogły stać się przedmiotem szantażu i próbą wywierania wpływu na amerykańską politykę.

Prezydent elekt nie kryje swej sympatii do rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Może to zwiastować olbrzymie przeobrażenia na międzynarodowej scenie politycznej i w obowiązującej od dekad równowadze sił.

(j.)