Liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller, Janusz Piechociński z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Janusz Korwin-Mikke z partii KORWiN - oto niektórzy wielcy przegrani tych wyborów. Po raz pierwszy w Sejmie znalazło się ugrupowanie Pawła Kukiza. Na Wiejskiej zasiądzie więc m.in. Paweł Kukiz, "Liroy" i Marek Jakubiak.

Do Sejmu po raz pierwszy dostała się też Małgorzata Wassermann z PiS, córka zmarłego Zbigniewa Wassermanna. W sejmowych ławach zasiądzie też jako debiutant - Ryszard Petru, lider .Nowoczesnej. W ławach poselskich zasiądzie również były prezes Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki, który startował z pierwszego miejsca listy KWW Kukiz'15.

Do nowego Sejmu nie dostał się m.in. Ludwik Dorn, który startował z listy PO. Zabraknie też Stanisława Żelichowskiego i Józefa Zycha z PSL. Na Wiejskiej zabraknie też Romana Giertycha, który kandydował na senatora oraz Waldemar Pawlak, który ubiegał się o mandat z ramienia PSL. Mandatu nie zdobył również szef klubu parlamentarnego PSL Jan Bury.

(mpw)