Wiadomość z nieprawdziwą informacją o rezygnacji posłanki PiS Beaty Kempy ze startu w wyborach parlamentarnych wysłano z komputera w Phoenix w USA. Ustaliła to prowadząca śledztwo w sprawie Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

Wcześniej prokuratura ustaliła, że do wysłania maila użyto serwera z Czech. Okazało się, że na czeski serwer mail został przesłany z komputera w Phoenix w Arizonie.

Wystąpimy z wnioskiem do Prokuratury Generalnej, a ona do stosownych władz amerykańskich o pomoc prawną - zapowiedział rzecznik prokuratury Sławomir Mielniczuk.

Rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk powiedział, że jak tylko taki wniosek wpłynie, będzie sprawdzony pod względem formalnym, a jeśli będzie im odpowiadał, niezwłocznie zostanie przesłany do USA. Z praktyki wynika, że realizacja takiego wniosku trwa dosyć długo - dodał Martyniuk, który nie sprecyzował jednak, ile.

Zawiadomienie ws. fałszywego oświadczenia złożyła na policji Beata Kempa.

12 września po południu do PAP drogą mailową przesłane zostało oświadczenie wysłane z adresu Beata.Kempa@sejm.pl, które zawierało m.in. dane kontaktowe jej biura poselskiego w Sycowie. Taki adres mailowy widnieje na sejmowym profilu posłanki PiS, przy danych kontaktowych jej biur poselskich. W oświadczeniu była mowa o jej rezygnacji ze startu w wyborach parlamentarnych. Informację zdementował przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak. Dementi posłanka umieściła też na swojej stronie internetowej.