Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód wszczęła śledztwo, w sprawie oszustwa komputerowego. Chodzi o wysłanie do mediów maila z nieprawdziwą informacją o rezygnacji posłanki PiS Beaty Kempy ze startu w wyborach parlamentarnych.

Śledczy prowadzą czynności pod kątem art. 287 par. 1 Kodeksu karnego, związanego z oszustwem komputerowym. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wczoraj do PAP drogą mailową przesłane zostało oświadczenie wysłane z adresu Beata.Kempa@sejm.pl, które zawierało m.in. dane kontaktowe jej biura poselskiego w Sycowie. Taki adres mailowy widnieje na sejmowym profilu posłanki PiS, przy danych kontaktowych jej biur poselskich.

W oświadczeniu była mowa o jej rezygnacji ze startu w wyborach parlamentarnych. Informację zdementował przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak. Dementi posłanka umieściła też na swojej stronie internetowej.

W policyjne śledztwo włączy się też wydział do walki z cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji. Sprawę już wyjaśnia świętokrzyska policja.