Wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar zapewniła, że w atakowanym przez Rosjan Bachmucie czas działa na ich niekorzyść. Oceniła, że straty w ludziach i sprzęcie poniesione przez Rosjan okazały się nieopłacalne z wojskowego punktu widzenia.

Czas, uzbrojenie, sprzęt i ogromna liczba zabitych są nieuzasadnione z punktu widzenia celów wojskowych - napisała Malar o działaniach Rosjan. Zapewniła, że "w Bachmucie czas działa na niekorzyść wroga".

W komentarzu na serwisie Telegram wiceminister oświadczyła, że ukraińska obrona Bachmutu sprawiła, iż walki o miasto stały się dla Rosjan "najbardziej kosztowne w czasie inwazji na pełną skalę" przeciwko Ukrainie. Mimo to - dodała - Rosjanie nie zmieniają planów i podnoszą stawkę "na własną szkodę".

Wcześniej w piątek armia ukraińska podała, że oddziały broniące Bachmutu odparły 22 szturmy Rosjan na to miasto w ciągu ostatniej doby. Walki toczą się wokół miasta i na jego terenie. Amerykański Instytut Studiów nad Wojną szacował w ostatnich dniach, że najeźdźcy kontrolują obecnie około 65 proc. powierzchni Bachmutu. Rosjanie usiłują zająć to miasto od sierpnia 2022 roku.