Prezydent Rosji Władimir Putin przejechał się w poniedziałek mercedesem po Moście Krymskim, który w październiku został uszkodzony w wyniku eksplozji ciężarówki.

Władimir Putin w poniedziałek przejechał mostem, który łączy kontynentalną część Rosji z Półwyspem Krymskim, zaanektowanym przez Moskwę w 2014 roku. Prezydent Rosji rozmawiał ponadto z robotnikami i omówił naprawę uszkodzonego mostu z wysokiej rangi urzędnikiem państwowym odpowiedzialnym za projekt.

Do eksplozji na Moście Krymskim doszło 8 października 2022 roku, podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wybuch nastąpił na drogowej części mostu, co poskutkowało zawaleniem się przęseł jednej z jedni. Zapaleniu uległo również siedem cystern kolejowych na sąsiedniej przeprawie. W eksplozji zginęły cztery osoby.

Rosyjskie władze poinformowały, że na moście doszło do eksplozji ciężarówki. Za wybuch obarczono stronę ukraińską. Ukraińcy nie przyznali się jednak do przeprowadzenia ataku.

Kreml twierdzi, że naprawa zostanie zakończona w lipcu 2023 roku. Brytyjski wywiad doniósł jednak w listopadzie, że prace mogą potrwać dłużej - jest mało prawdopodobne, że przeprawa zostanie naprawiona przed wrześniem 2023 roku.