Prokuratura generalna Ukrainy zidentyfikowała rosyjskiego żołnierza, który zabił nieuzbrojonego cywila i wielokrotnie zgwałcił jego żonę. Został on postawiony w stan oskarżenia i jest poszukiwany. To pierwsza taka sprawa na Ukrainie od początku rosyjskiej inwazji.

Prokuratura generalna Ukrainy zidentyfikowała i postawiła w stan oskarżenia żołnierza rosyjskiego, który zabił nieuzbrojonego cywila i wielokrotnie zgwałcił jego żonę - napisała na Facebooku prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa.

"W jednej z wiosek rejonu browarskiego w pobliżu Kijowa Rosjanin włamał się do prywatnego domu, zabił właściciela i pijany wielokrotnie zgwałcił wraz z towarzyszem żonę zabitego cywila, grożąc jej i jej dziecku" - poinformowała.

Rosyjskiego żołnierza oskarża się o złamanie norm prowadzenia konfliktów zbrojnych. Jest poszukiwany.

To pierwsza taka sprawa na Ukrainie od początku rosyjskiej inwazji. 

Kilka dni temu wicepremier Ukrainy Olha Stefaniszyna alarmowała, że kobiety są na Ukrainie gwałcone przez rosyjskich żołnierzy, potem zabijane. Inne same odbierają sobie życie.

"Każdy pojedynczy żołnierz, który popełnił tę zbrodnię wojenną, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności" - zapewniła w rozmowie z brytyjską stacją Sky News.