Funkcjonariusze nie zidentyfikowali na razie żadnego z 51 pseudokibiców, których zdjęcia pojawiły się na stronach internetowych poznańskiej policji. Od wczoraj z funkcjonariuszami skontaktowało się kilkanaście osób. Na razie jednak akcja nie przyniosła planowanych efektów.

Policja nie chce zapukać do nieodpowiednich drzwi. Funkcjonariusze sprawdzają każdy sygnał. Od rana dostaliśmy kilkanaście maili - powiedział reporterowi RMF FM Zbigniew Paszkiewicz z wielkopolskiej policji. Niektóre informacje zawierają przypuszczalny adres, ale niektóre odnoszą się do bloku na jednym z poznańskich osiedli. Te informacje są mniej lub bardziej uściślone, trzeba to zweryfikować- dodaje. Na razie nie ma więc mowy o zatrzymaniach.

ZOBACZ ZDJĘCIA PSEUDOKIBICÓW

Pseudokibice zostali wytypowani przez ekspertów z wielkopolskiej policji na podstawie nagrań i zdjęć wykonanych przed meczem i w czasie rozgrywek. W trakcie zamieszek chuligani mieli twarze zasłonięte szalikami.

Do zamieszek doszło 3 maja. Chuligani zdemolowali stadion Zawiszy, gdzie w finale Pucharu Polski Legia Warszawa pokonała w rzutach karnych Lecha Poznań.