Początek sierpnia przyniósł nam rekordowe upały. W środę o tym, jak je przetrwać będziemy mówić w specjalnych Faktach RMF FM nadawanych wprost z krakowskiego Rynku Głównego! Słuchajcie nas od godz. 11 do 17. Każdy ma swoje sposoby na to, jak dać sobie chwilę ulgi i uciec przed słońcem. Jak Wy i Wasi pupile radzicie sobie z upałami? Piszcie i wysyłajcie do nas zdjęcia!

Najnowsze prognozy wskazują, że w środę temperatury sięgną 36 stopni Celsjusza. W czwartek będzie natomiast jeszcze cieplej, a termometry wskażą nawet 37-39 stopni. Wielu z nas będzie korzystać ze słońca w czasie urlopu. Powinniśmy jednak także uważać, by uniknąć przegrzania i udarów. Upały doskwierają nie tylko ludziom, ale i naszym czworonogom. Między innymi na ten temat będziemy mówić w specjalnych wydaniach Faktów RMF FM.

Od godz. 11 do 17 będzie z Wami w środę Małgorzata Steckiewicz. W specjalnym studiu połączy się m.in. z Instytutem Meteorologii, gdzie zapyta o najbardziej aktualną prognozę pogody. Będzie gościć ratowników medycznych, którzy powiedzą, jak bez szkody dla zdrowia przetrwać tropikalne upały. Strażacy opowiedzą jak profesjonalnie postawić kurtynę wodną w swoim domu, a znana stylistka doradzi, co powinno się nosić w czasie upałów.

W specjalnym namiocie cały czas rozdawana będzie też specjalna schłodzona woda mineralna RMF FM. Tam też dyżurujący lekarz będzie badał ciśnienie oraz stan zdrowia każdego, kto nas odwiedzi.

Słuchacze będą również mogli podzielić się swoimi sposobami na przetrwanie ekstremalnych upałów. Już teraz możecie o tym do nas pisać na adres fakty@rmf.fm. Czekamy również na Wasze zdjęcia z udanej walki ze skwarem!

Tak z prażącym słońcem radzą sobie paryżanie!

Wysokie temperatury nie doskwierają tylko Polakom. Trwają także w wielu innych regionach środkowej i zachodniej Europy. Dotarły również m.in. do Francji. O paryskim pomyśle na upały donosi nasz korespondent Marek Gładysz. Turyści i mieszkańcy mogą korzystać w stolicy z bramek zraszających. To prawie jak zbawienny, zimny prysznic! To świetny pomysł, bo jest za gorąco. Przez cały dzień ociekamy potem. Do tego w wielu kawiarniach i restauracjach nie ma wystarczającej klimatyzacji - skarżyli się młodzi turyści z Holandii.

Tysiące butelek zimnej wody od RMF FM!

W czwartek dziennikarze RMF FM w całej Polsce rozdadzą natomiast 10 tys. butelek schłodzonej wody. Właśnie 8 sierpnia będzie jednym z najgorętszych dni w tym roku. Wczesnym rankiem w trzy strony kraju wyruszą wozy satelitarne. Żółte konwoje zatrzymają się m.in. w Małopolsce, na Śląsku, na Mazowszu, w Łódzkiem, na Pomorzu i Dolnym Śląsku. Reporterzy będą relacjonować zarówno bieżące wydarzenia, jak i opowiedzą o tym, jak radzą sobie z upałem wszyscy mieszkańcy.