Rodziny z dziećmi uprawnione do otrzymania bonów turystycznych najprawdopodobniej będą miały dodatkowe sześć miesięcy na ich wykorzystanie – informuje "Rzeczpospolita”.

Według obowiązujących w tej chwili przepisów z bonów można korzystać tylko do końca września.

Okazuje się jddnak, że bon turystyczny może zostać przedłużony o pół roku.

"Rzeczpospolita" podnosi, że o możliwość przedłużenia programu, w ramach którego wprowadzono bony, zabiegali w Ministerstwie Sportu i Turystyki przedstawiciele branży turystycznej.

Jeszcze kilka tygodni temu z wypowiedzi przedstawicieli resortu wynikało, że program nie będzie kontynuowany.

"Dziś na pytanie o taką możliwość resort odpowiada, że rozważane są różne opcje. Przywołuje też postulaty branży, która rekomenduje przedłużenie ważności bonów do końca pierwszego kwartału 2023 r." - podaje "Rz". 

Pod koniec lipca wciąż pozostało 776 tys. bonów nieaktywnych.

Bon turystyczny - zostało coraz mniej czasu na jego wykorzystanie

Bon turystyczny to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 1000 zł. Można nim płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski.

Według danych ZUS w całym kraju płatność bonami przyjmuje około 27 tys. podmiotów. Najwięcej zarejestrowanych jest w województwie pomorskim (ponad 6,6 tys.) i małopolskim (5,5 tys.). To tutaj trafia najwięcej środków z bonów turystycznych.