Szef ukraińskiej reprezentacji paraolimpijskiej zagroził wycofaniem się z igrzysk w Soczi, jeżeli wojska rosyjskie zaatakują Ukrainę. Zaapelował także do władz w Moskwie o utrzymanie pokoju w czasie zmagań paraolimpijczyków.

W Soczi znów zapłonie olimpijski znicz

Po raz drugi w Soczi zapłonie znicz zimowych igrzysk! Tym razem paraolimpijskich. Zawody potrwają do 16 marca. Weźmie w nich udział 575 niepełnosprawnych sportowców z 45 krajów, w tym ośmiu zawodników w biało-czerwonych barwach. czytaj więcej

Mam obawy, że mimo apeli ze świata może dojść do nieodwracalnych wydarzeń. Chcę zadeklarować, że wycofamy się z igrzysk paraolimpijskich w Rosji, jeżeli dojdzie do tego, czego się obawiamy - powiedział podczas konferencji prasowej w Soczi Wałerij Suszkewycz.

Poinformował, że zwrócił się w tej sprawie do najwyższych władz Rosji, w tym do prezydenta Władimira Putina: Powtórzyłem mój apel, ten najważniejszy, o pokój na czas paraolimpiady.

Ceremonia otwarcia igrzysk paraolimpijskich w Soczi odbędzie się dzisiaj, a pierwsze zawody - jutro.

Igrzyska potrwają do 16 marca. Weźmie w nich udział 575 niepełnosprawnych sportowców z 45 państw, w tym ośmiu zawodników w biało-czerwonych barwach.

(edbie)