Agnieszka Radwańska wygrała z Kanadyjką polskiego pochodzenia Aleksandrą Wozniak 6:1, 6:7 (6-8), 7:5 w pierwszej rundzie turnieju tenisowego WTA na twardych kortach w Dubaju. To 300. zwycięstwo krakowianki w karierze.

Pierwszego seta Radwańska wygrała gładko, w drugim uległa po tie-breaku, a w trzecim przegrywała już 3:5, by potem wygrać cztery kolejne gemy i całe spotkanie. Polka lepiej przystosowała się do trudnych warunków w decydujących momentach meczu. Zerwał się wówczas silny wiatr, zmieniający lot piłki, i częściej zaczęła się wtedy mylić tenisistka z Montrealu (80. w rankingu WTA). W ostatnim gemie, przy własnym serwisie, Kanadyjka popsuła trzy piłki, a na zakończenie meczu w prostej sytuacji trafiła w siatkę. Mecz trwał 2 godziny i 33 minuty.

Z trudem przebrnęłam tę rundę. Gdy przegrywałam 3:5 w trzecim secie, było już bardzo ciężko. Czeka mnie teraz mecz z Shahar Peer i aby z nią wygrać, muszę być skoncentrowana na 100 procent - powiedziała Radwańska bezpośrednio po meczu.

Krakowianka narzekała również na silny wiatr na korcie. Przy takiej pogodzie bardzo trudno dobiegać do piłek i zdobywać kolejne punkty. Pierwsze spotkanie w turnieju jest zawsze trudne i szalone, tym bardziej cieszę się, że udało się przebrnąć - stwierdziła.

Wyniki wtorkowych spotkań 1. rundy:

Iveta Benesova (Czechy) - Dominika Cibulkova (Słowacja) 3:1 - krecz Cibulkovej
Agnieszka Radwańska (Polska, 5) - Aleksandra Wozniak (Kanada) 6:1, 6:7 (8-10), 7:5
Ana Ivanovic (Serbia) - Francesca Schiavone (Włochy, 7) 6:1, 7:5
Daniela Hantuchova (Słowacja) - Polona Hercog (Słowenia) 1:6, 7:5, 7:6 (7-4)
Peng Shuai (Chiny) - Marion Bartoli (Francja, 6) 6:4, 6:3
Simona Halep (Rumunia) - Anastasia Pawliuczenkowa (Rosja) 6:4, 6:2
Lucie Safarova (Czechy) - Petra Martic (Chorwacja) 6:3, 5:7, 6:3