Naomi Osaka kilka dni temu ogłosiła, że nie zagra w tegorocznym Australian Open. Wiemy już, co jest powodem jej absencji - japońska tenisistka zaszła w ciążę. Była liderka rankingu WTA i zwyciężczyni czterech turniejów wielkoszlemowych planuje wrócić na korty na początku 2024 roku.

Osaka ostatni raz na korcie pojawiła się podczas wrześniowego turnieju w Tokio, z którego wycofała się jednak przed meczem drugiej rundy.

O ciąży poinformowała w mediach społecznościowych kilka dni po tym, jak ogłosiła, że nie zagra w tegorocznym Australian Open.

"Nie mogę się doczekać, żeby wrócić na kort, ale oto mała aktualizacja mojego życia w 2023 roku. Ostatnie kilka lat było interesujące, delikatnie mówiąc, ale uważam, że najbardziej wymagający okres w życiu może być największą zabawą. Miesiące, które spędziłam z dala od sportu, naprawdę pozwoliły mi na nowo pokochać i docenić grę, której się poświęciłam. Zdaję sobie sprawę z tego, że życie jest krótkie i nie należy niczego brać za pewnik, każdy dzień jest błogosławieństwem i przygodą. Wiem, że mam na co czekać w przyszłości. Jedną z tych rzeczy jest obserwowanie, jak moje dziecko ogląda mój mecz i mówi 'To moja mama'" - napisała do fanów.

Tenisistka dodała, że zamierza zagrać w Australii w 2024 roku.

Osaka ostatni turniej wielkoszlemowy wygrała właśnie w Australii w 2021 roku. Później nie wystąpiła we French Open i Wimbledonie. Po porażce w trzeciej rundzie US Open 23-letnia wówczas Osaka powiedziała ze łzami w oczach, że "zrobi sobie przerwę od tenisa".

Wcześniej przyznawała kilka razy, że nie radzi sobie najlepiej z wyzwaniami psychicznymi, co było powodem jej nieobecności w Paryżu i Londynie. Do gry wróciła na początku stycznia ubiegłego roku.

Zwyciężczyni czterech turniejów wielkoszlemowych i była liderka rankingu WTA zajmuje obecnie 47. miejsce w tym zestawieniu.