Niespodziewane zakończenie ćwierćfinału w Indian Wells. Iga Świątek wygrała pierwszego seta z Caroline Wozniacki 6:4, a na początku drugiego Dunka polskiego pochodzenia z powodu kontuzji zrezygnowała z dalszej walki. Świątek zameldowała się w półfinale prestiżowego turnieju.

Pierwszy set rywalizacji Świątek z Wozniacki trwał blisko godzinę.

Duńska tenisistka prowadziła w tej partii już 4:1. Wtedy Świątek wzięła się do roboty i szybko odrobiła straty, a następnie wygrała seta, zapisując na swoim koncie pięć gemów z rzędu.

W drugim secie Polka objęła prowadzenie 1:0, po czym kontuzjowana Wozniacki poddała mecz.

Półfinałową rywalką Świątek będzie Marta Kostiuk. W ćwierćfinale ukraińska tenisistka wygrała z Rosjanką Anastazją Potapową 6:0, 7:5.

21-letnia Kostiuk w światowym rankingu zajmuje 32. miejsce. Najwyżej, na 28. pozycji, sklasyfikowana była pod koniec stycznia.