6:4, 6:0 w nieco ponad godzinę i wygrany bez straty seta turniej! Iga Świątek po raz drugi w karierze triumfuje w zawodach WTA 1000 w kalifornijskim Indian Wells. To jej 19. turniejowe zwycięstwo.

Dwa przełamania i wygrany set Świątek

Finałowe starcie rozpoczęło się znakomicie dla Igi Świątek. Polka serwowała jako pierwsza i wygrała gema przy własnym podaniu. Po chwili prowadziła już 2:0 po tym jak przełamała Marię Sakkari, a następnie znów wygrała własny serwis.

Greczynka zapisała na swoim koncie dopiero czwartego gema meczu, ale podbudowana tym faktem ruszyła do walki i przełamała Polkę, zmniejszając straty do jednego gema. Po chwili na tablicy wyników pojawił się remis 3:3. Sakkari grała coraz pewniej i zapisała na swoim koncie trzeciego gema z rzędu.

Trzy kolejne gemy wygrały serwujące. Przy stanie 5:4 i podaniu Sakkari Świątek prowadziła już 40:0, lecz rywalka obroniła dwie piłki setowe. Polka nie zmarnowała jednak okazji, przełamując Sakkari i po 44 minutach walki wygrała pierwszego seta 6:4.

Set do zera dla Polki

Drugą partię podobnie jak pierwszą otwierała serwisem Świątek i objęła prowadzenie 1:0. Widzowie oglądali powtórkę z pierwszego seta, bo Polka przełamała rywalkę, a chwilę później odskoczyła na 3:0.

Tym razem jednak Świątek poszła za ciosem i po raz drugi przełamała Sakkari, a chwilę później wygrała seta do zera!

"Pod koniec meczu rzeczywiście czułam, jakby kort był większy po drugiej stronie, bo byłam na tyle skoncentrowana i na tyle dobrze wiedziałam, co powinnam zrobić, że wszystko wychodziło idealnie. W drugim secie po prostu grałam tak, jak na początku pierwszego, ale nie było tego momentu, gdzie wpuściłam Marię w grę. Cały czas koncentrowałam się na odpowiednich rzeczach i nawet w ostatnim gemie nie przeszło mi przez myśl, że spotkanie może się skończyć, bo raczej starałam się przekierowywać myśli na to, co powinnam zrobić" - przyznała Świątek w rozmowie z Canal+.

Ponad milion dolarów dla Igi Świątek

Iga Świątek triumfowała w Indian Wells przed dwoma laty, a jej finałową rywalką także była Maria Sakkari.

W tegorocznym turnieju w Indian Wells Polka nie straciła nawet seta. W półfinale Świątek pokonała Ukrainkę Martę Kostiuk 6:2, 6:1, a Sakkari wyeliminowała Amerykankę Coco Gauff 6:4, 6:7 (5-7), 6:2.

Zwyciężczyni niedzielnego finału zarobiła łącznie 1,1 mln dolarów. Przegrana wzbogaci się o połowę tej sumy.

Finał w Indian Wells: Iga Świątek (Polska, 1) - Maria Sakkari (Grecja, 9) 6:4, 6:0