Iga Świątek w kolejnej rundzie wielkoszlemowego US Open. Polka, która broni tytułu, pokonała na kortach w Nowym Jorku Szwedkę Rebeccę Peterson 6:0, 6:1. Spotkanie trwało niecałą godzinę.

22-latka z Raszyna z sześć lat starszą Szwedką grała wcześniej dwa razy i odniosła dwa gładkie zwycięstwa. Świątek od początku wyraźnie dominowała.

Polka świetnie serwowała i atakowała. W pierwszym secie nie oddała rywalce nawet gema, wygrywając 6:0. Partia trwała zaledwie 25 minut.

W pierwszym gemie drugiego seta rywalka miała trzy piłki na przełamanie Polki (40:0 dla Peterson). Świątek nie zamierzała jednak przerywać swojej serii wygranych gemów z rzędu. Wygrała pięć kolejnych podań i objęła prowadzenie 1:0. Kolejny gem padł już jednak łupem Szwedki.

To jednak było wszystko, na co w tym meczu było stać Peterson. Świątek wygrała kolejnych 5 gemów i triumfowała w całym spotkaniu 2:0.

Cały mecz trwał 59 minut.

W 2. rundzie podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego zmierzy się z reprezentującą Australię Darią Saville. 29-latka w światowym rankingu jest obecnie dopiero 322. Urodzona w Moskwie zawodniczka najwyżej w karierze, sześć lat temu, była na 20. pozycji.

Świątek grała z nią wcześniej tylko raz - pokonała ją w ubiegłym roku w Adelajdzie.