Tysiące pielgrzymów są w drodze do Krakowa, żeby powitać w Polsce papieża Franciszka. Ojciec Święty wyleci z Watykanu około godziny 14:00 i dwie godziny później oczekiwany jest na lotnisku w Balicach.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

12:00

O godzinie 12:00 została zamknięta dla samochodów trasa przejazdu papieża z lotniska w Balicach na Wawel. Są to ulice: obwodnica Bielan, Mirowska, Księcia Józefa, Kościuszki, Zwierzyniecka, Straszewskiego, Podzamcze, Droga do zamku i Wawel. W godzinach od 12.30 do 20 zamknięte zostaną ulice: Podzamcze, Straszewskiego, Franciszkańska.


09:39

W środę w Krakowie nadal obowiązywać będą strefy wyłączone z ruchu w rejonie Błoń i Łagiewnik oraz strefy ograniczeń w ruchu I i II. Spodziewane są także zakłócenia spowodowane przejazdem kolumny papieskiej.
SPRAWDŹ NA MAPKACH, JAKICH UTRUDNIEŃ NALEŻY DZIŚ SPODZIEWAĆ SIĘ W KRAKOWIE

09:37

Do Krakowa na spotkanie z papieżem zmierzają tysiące wiernych. Większość pielgrzymów wybiera kolej. Do wczoraj - według szacunków PKP - ponad sto tysięcy wiernych przyjechało pociągami z Warszawy, Katowic, czy Trójmiasta. Kolejne składy z pielgrzymami są już w drodze. Do 12:00 na dworzec Kraków Główny wjedzie blisko dziesięć dedykowanych pociągów.

Podróżujący samochodami i autokarami nie powinni mieć problemów z dojazdem. Na większości dróg ruch jest płynny - jedynie na bramkach autostrady A4 trzeba będzie zaczekać.

I jeszcze przypomnienie dla podróżujących samolotem. Dojazd na lotnisko w Balicach i wyjazd z niego będzie utrudniony w porze przylotu papieża Franciszka.


(j.)