Kamil Stoch zdobył swój drugi złoty medal na igrzyskach w Soczi! Tym razem skoczek z Zębu triumfował na dużym obiekcie. Kilka godzin wcześniej krążek tej samej barwy wywalczył w biegu na 1500 m nasz panczenista Zbigniew Bródka. To był historyczny dzień, pełen niezapomnianych emocji. Dziękujemy, że razem z nami śledziliście olimpijskie zmagania!

20:48 Kończymy na dzisiaj relację minuta po minucie z wydarzeń na olimpijskich arenach w Soczi. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy jutro!

20:41 KAMIL STOCH ZE ZŁOTEM!!!

20:39 Kasai daleko! On też wyjedzie z Soczi z medalem!

20:38 Severin Freund na razie na drugim miejscu. Peter Prevc na pewno na podium.

20:31 Niemiec Marinus Kraus skoczył 140 m!

20:25 Maciej Kot uzyskał 123,5 m i jest "oczko" wyżej od Ziobry.

20:18 Jan Ziobro skoczył 129,5 m! Zajmuje drugie miejsce.

20:11 Rozpoczyna się druga seria konkursu na dużej skoczni w Soczi!

19:57 Maciej Kot zajmuje po pierwszej serii 12. miejsce, Jan Ziobro jest 16. W serii finałowej nie zobaczymy niestety Piotra Żyły, który zajął 34. lokatę.

19:49 Kamil Stoch prowadzi po pierwszej serii skoków na dużej skoczni, ale w czołówce spory tłok! Identyczną odległość - 139 m - uzyskał Japończyk Noriaki Kasai i traci do Polaka tylko 2,8 pkt. Trzeci jest Niemiec Severin Freund, który wylądował na 138. metrze i do skoczka z Zębu traci jedynie 3,2 pkt.

19:43 KAMIL STOCH SKOCZYŁ 139 METRÓW W PIERWSZEJ SERII!! Jest liderem tabeli!

19:36 Kiedy zobaczyłem czas, wierzyłem, że starczy na podium. Były jeszcze trzy pary, a przede mną jechali równie mocni zawodnicy. Na podium Verweji nie był zadowolony, że mu zabrałem złoto, ale powiedziałem mu: Przepraszam, ale to jest sport - opowiadał po zdobyciu złotego medalu na dystansie 1500 m Zbigniew Bródka. Panczenista podziękował... kolegom i przełożonym z jednostki strażackiej, której na co dzień pracuje. [PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ!]

19:22 Jan Ziobro skoczył 128,5 m, ale wylądował dwa oczka niżej od Macieja Kota.

19:19 Słaby skok Piotra Żyły, lepszy Macieja Kota. Pierwszy wylądował na 118. metrze, drugi - osiem metrów dalej.

19:09 Ogromne wzruszenie. Nie mogłem się opanować. Nie wierzyłem do końca - mówi reporterowi RMF FM ojciec Zbigniewa Bródki, pan Andrzej. Zbyszek rozmawiał już ze swoją żoną przez telefon. Mówił, że jest szczęśliwy. Nie może być inaczej - dodaje. [PRZECZYTAJCIE CAŁĄ ROZMOWĘ Z ANDRZEJEM BRÓDKĄ!]

19:07 Skoczkowie Amerykanin Anders Johnson i Kanadyjczyk Matthew Rowley zostali zdyskwalifikowani.

18:49 Zajrzyjcie do Studia Olimpijskiego RMF FM i TVP Info w Zębie. To rodzinna miejscowość Kamila Stocha - w tej chwili z pewnością najgorętsze miejsce w kraju! :-)

18:45 Z 15-minutowym opóźnieniem rozpoczyna się olimpijski konkurs skoków na dużym obiekcie w Soczi!

18:39 Zbigniew Bródka otrzyma za triumf na dystansie 1500 m specjalny złoty medal! Będzie on zawierał fragment meteorytu, jaki spadł w okolicach Czelabińska dokładnie przed rokiem - 15 lutego 2013 roku.

Ceremonia wręczenia medali czołowej trójce tej konkurencji odbędzie się jutro wieczorem.

18:33 Jednym ze skoczków, którzy zdołali oddać skoki w odwołanej ostatecznie serii próbnej, był Czech Jan Matura:

18:32 Pierwsza seria konkursowa na dużej skoczni opóźniona o 15 minut.

18:21 Z powodu zbyt silnego wiatru odwołana została seria próbna przed konkursem na dużej skoczni w Soczi. Wyniki prawie trzydziestu zawodników, którzy oddali skoki, zostały anulowane. Wśród tych, którym udało się wykonać próbę, najdalej - 131,5 m - wylądował Szwajcar Gregor Deschwanden. Polacy nie skakali.

18:14 Zdaję sobie sprawę, że jestem jednym z faworytów. Ciśnienie jest jeszcze większe, bo już raz dokonałem rzeczy niemożliwej wygrywając Puchar Świata - mówił przed wyjazdem do Soczi Zbigniew Bródka. 

18:11 Zbigniew Bródka jest osobą nieprzeciętną, zorganizowaną i dokładną, a do tego jest wspaniałym kolegą - mówi Ewa Białkowska, trener-koordynator kadr olimpijskich panczenistów.

18:07 Ja dalej nie wierzę! Mistrzostwo... to jest dla mnie dalej kosmos! - mówił dziennikarzom świeżo upieczony mistrz olimpijski Zbigniew Bródka.

W komentarzach pod TYM ARTYKUŁEM zbieramy gratulacje, życzenia, podziękowania dla naszego Złotego Strażaka!

17:39 Zbigniew Bródka to chyba najszybszy strażak świata! ;-) Zobaczcie, jak jego sukces świętowali koledzy po fachu z komendy w Łowiczu:

17:30 Apetyt rośnie w miarę jedzenia? ;-) Już za godzinę początek rywalizacji skoczków na dużej skoczni!

17:17 Tak Zbigniew Bródka jechał po złoto i cieszył się ze zwycięstwa!

16:49 Przeżyjmy to jeszcze raz! :-))

16:47 A tak nasz panczenista cieszył się, kiedy potwierdzono, że wyprzedził Holendra o 0,003 sekundy i ma złoty medal!

16:43 Zobaczcie, jak Zbigniew Bródka objeżdżał Adler Arenę z biało-czerwoną flagą! :-)

16:22 W Soczi ceremonia kwiatowa - ZBIGNIEW BRÓDKA NA NAJWYŻSZYM STOPNIU PODIUM!

16:07 Trzy tysięczne sekundy zdecydowały o ZŁOTYM MEDALU dla ZBIGNIEWA BRÓDKI!!!!!!!!

16:02 Zbigniew Bródka zapewnił sobie medal!!! Jakiego koloru będzie to krążek, dowiemy się za moment!

15:56 ZBIGNIEW BRÓDKA PROWADZI PO SWOIM BIEGU NA 1500 M!!!

15:51 No to jeszcze zdjęcia z Zębu! :-) Nie czekając na wynik rywalizacji na dużej skoczni, mieszkańcy przygotowali transparenty, w których dziękują Kamilowi Stochowi za piękne olimpijskie emocje. Przypomnijmy: możecie tam kibicować polskim skoczkom razem z nami! W Zębie stacjonuje dziś Olimpijskie Studio RMF FM i TVP Info!

15:44 Mamy dla Was pierwsze zdjęcia z rywalizacji panczenistów na dystansie 1500 m:

15:37 Jan Szymański uzyskał 3. czas w rywalizacji panczenistów na 1500 metrów! Przed nami jeszcze starty 14 zawodników. Wśród nich Zbigniew Bródka i Konrad Niedźwiedzki.

Tak bawią się kibice w Zębie!

W Białce Tatrzańskiej w ruch poszły farbki do malowania biało-czerwonych barw!

15:30 Do startu polskich skoczków w Soczi jeszcze trzy godziny, a w Zębie - rodzinnej miejscowości Kamila Stocha - atmosfera już bardzo gorąca! Jak donosi ze Studia Olimpijskiego RMF FM i TVP Info Maciej Grzyb, króluje optymizm - wszyscy wierzą w zwycięstwo Stocha. Szykują też doping - okrzyk numer 1: "LEĆ, KAMIL, LEEEĆ!"

Wielkie przygotowania trwają także w drugim naszym Olimpijskim Studiu - w Białce Tatrzańskiej. "Farbki przygotowane, malujemy sobie flagi i kibicujemy!" - usłyszał od kibiców Maciej Pałahicki.

15:05 Justyna Kowalczyk o 7. miejscu naszej sztafety na dystansie 4x5 km: To najlepsza pozycja w igrzyskach. Dałyśmy z siebie tyle, ile mogłyśmy. Jesteśmy w ósemce, a to bardzo ważne dla dziewczyn. Patrząc na Niemki czy Francuzki, powinny uwierzyć, że można jeszcze ciut lepiej. [PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ]

14:43 Mamy dla Was kolejną porcję zdjęć po sztafetowych zmaganiach biegaczek. Zobaczcie, jak cieszyły się medalistki:

14:30 Ruszyła rywalizacja panczenistów na dystansie 1500 m! Biało-czerwone barwy reprezentują Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański. Trzymamy kciuki! :-)

14:03 Short track: Medaliści wyścigu na 1000 metrów:

złoto - Wiktor An (Rosja)
srebro - Władimir Grigoriew (Rosja)
brąz - Sjinkie Knegt (Holandia)

13:46 Heidi Weng po sensacyjnym 5. miejscu Norweżek w sztafecie 4x5 km: "Czułam się silna, ale było tłoczno i trudno mi było wyprzedzać. Nie wiem, dlaczego nie spisałam się lepiej. Nie jestem pewna, czy to wina nart, czy może czegoś innego".

Warto podkreślić, że Norweżki były niepokonane w biegach sztafetowych od 22 listopada 2009 roku, kiedy w zawodach Pucharu Świata w Beitostoelen musiały uznać wyższość Szwedek. [PRZECZYTAJ PEŁNĄ RELACJĘ Z BIEGU]

13:31 Short track: Medalistki wyścigu na 1500 metrów:

złoto - Zhou Yang (Chiny)
srebro - Shim Suk-Hee (Korea Płd.)
brąz - Arianna Fontana (Włochy)

13:11 I jeszcze więcej zdjęć ze zmagań biegaczek :-)

Z kibicami w Zębie rozmawiał reporter RMF FM Maciej Pałahicki. Posłuchajcie!

13:01 Bieg Polek w sztafecie już za nami, przed nami wciąż występy panczenistów i skoczków! Choć do konkursu na dużej skoczni jeszcze kilka godzin, górale w Zębie - rodzinnej miejscowości Kamila Stocha - już zaciskają kciuki! Będzie się działo, będzie pięknie, będzie impreza ładno, będzie pod narty dmuchać! - mówili naszemu reporterowi Maciejowi Pałahickiemu.

Przy okazji przypominamy: jeśli macie ochotę na wspólne kibicowanie, dołączcie do nas! Zapraszamy do Zębu i Białki Tatrzańskiej - przez cały dzień bawimy się tam w Olimpijskich Studiach RMF FM i TVP Info!

12:49 Mamy dla pierwsze zdjęcia z biegu sztafety 4x5 km:

12:27 Narciarstwo dowolne: Rosjanka Maria Komissarowa doznała poważnych obrażeń w trakcie treningu skicrossu. Lekarz w szpitalu podjął decyzję o natychmiastowej operacji. [PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ]

11:53 Polskie biegaczki na 7. miejscu w sztafecie 4x5 km! Złoto dla Szwedek, srebro dla Finek, brąz dla Niemek. Norweżki dopiero na piątej pozycji! [PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ]

11:44 Hokej na lodzie: Szwedzkie hokeistki pokonały Finki 4:2 (0:0, 0:1, 4:1) w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Soczi. W półfinale ich rywalkami będą Amerykanki.

Bramki: dla Szwecji - Anna Borgqvist (41), Lina Wester (46), Emma Eliasson (56), Emma Nordin (60); dla Finlandii - Venia Hovi (34), Emma Nuutinen (46).
Kary: Szwecja - 10 min, Finlandia - 12 min.

W drugim ćwierćfinale (o godzinie 13:30) Szwajcarki zmierzą się z Rosjankami. Na zwyciężczynie czekają Kanadyjki.

11:43 Hokej na lodzie: Słoweńscy hokeiści wygrali ze Słowakami 3:1 (0:0, 0:0, 3:1) w swoim drugim występie w turnieju olimpijskim w Soczi.

Bramki: dla Słowenii - Rok Ticar (44), Tomaz Razingar (49), Anze Kopitar (50); dla Słowacji - Tomas Jurco (60).
Kary: Słowenia - 10 min, Słowacja - 8 min.

11:41 Polki wciąż na 4. miejscu po trzeciej zmianie i biegu Sylwii Jaśkowiec.

11:29 Na drugiej zmianie, po biegu Justyny Kowalczyk, polska sztafeta zajmuje 4. miejsce.

11:14 Justyna Kowalczyk już na trasie.

11:10 Na półmetku olimpijskiej rywalizacji w Soczi wykonano 1799 testów antydopingowych. Żaden nie wypadł pozytywnie - poinformowali organizatorzy. W sumie do 23 lutego zaplanowano 2453 badania.

11:08 Na półmetku pierwszej zmiany Rosja, przed Niemcami i Finlandią. Kornelia Kubińska na 11. pozycji, ale traci już 5,2 sekundy do liderki

11:05 Polki przede wszystkim walczą o to, by znaleźć się w pierwszej ósemce, co zagwarantuje im sportowe stypendium. O medale bić się będą natomiast przede wszystkim Norweżki, Finki i Szwedki.

11:00 Ruszyła sztafeta kobiet 4x5 km!

10:10 Przypominamy - w Białce Tatrzańskiej i Zębie - tam jest Olimpijskie Studio RMF FM i TVP Info! Kibicujcie z nami!

10:15 O godzinie 11 startuje sztafeta 4x5 km, a w niej - Polki!

9:35 Trasa supergiganta była bardzo wymagająca. Z pierwszych dziesięciu zawodniczek do mety dotarły tylko trzy.

9:30 Karolina Chrapek i Maryna Gąsienica-Daniel wypadły z trasy i nie ukończyły zawodów.

9:25 Kanadyjki odniosły szóste zwycięstwo w swoim szóstym meczu olimpijskiego turnieju curlingu w Soczi. Pokonały Japonię 8:6. Szwedki, które były najlepsze przed czterema laty w Vancouver, przegrały natomiast z Chinkami 6:7.

9:25 Anna Fenninger:

9:20 Medalistki alpejskiego supergiganta:

złoto - Anna Fenninger (Austria)
srebro- Maria Hoefl-Riesch (Niemcy)
brąz - Nicole Hosp (Austria)

8:48

8:45 O godzinie 8. rozpoczął się supergigant kobiet. Zobaczymy w nim dwie Polki - Karolinę Chrapek i Marynę Gąsienicę-Daniel.

8:25 Miłośnicy łyżwiarstwa szybkiego zastanawiają się, czy po raz kolejny na podium znajdzie się reprezentant Holandii. Dotychczas zawodnicy z tego kraju wywalczyli w Soczi 12 krążków. Ze startu wycofał się mistrz olimpijski na 5000 m Sven Kramer, ale w stawce są m.in. Koen Verweij, triumfator na 1000 m Stefan Groothuis i złoty medalista igrzysk z 2010 roku Mark Tuitert.

8:03 W składzie Polek w sztafecie 4x5 km są: mistrzyni olimpijska na 10 km techniką klasyczną Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Kubińska oraz Paulina Maciuszek. Walkę o złoto powinny stoczyć między sobą Norweżki, Finki i Szwedki.

8:02 O godz. 14.30 walkę o pierwszy w karierze medal igrzysk rozpocznie Bródka. 29-letni panczenista w 17. parze będzie ścigał się z wicemistrzem olimpijskim z Vancouver i Turynu na 1500 m Amerykaninem Shani Davisem. Polak z kolei to zdobywca Pucharu Świata na tym dystansie.

Tuż po nich na tor wyjdą Konrad Niedźwiedzki i Denis Kuzin z Kazachstanu, a w 12. parze zmierzą się Jan Szymański i Kanadyjczyk Mathieu Giroux.

8:00 Początek pierwszej serii skoków zaplanowano na godz. 18.30 czasu polskiego. W konkursie wezmą udział: Kamil Stoch, Maciej Kot, Jan Ziobro i Piotr Żyła.

7:55 Dziś będziemy kibicować Kamilowi Stochowi w jego rodzinnej miejscowości! Zapraszamy do Olimpijskiego Studia RMF FM i TVP Info w Zębie! A wszystkim tym, którzy lubią kibicować w większym gronie - polecamy Olimpijskie Studio RMF FM i TVP Info w Białce Tatrzańskiej. Tam na specjalnym telebimie w pobliżu stoku narciarskiego będziemy podglądać, co dzieje się w Soczi. Zapraszamy!