Kamil Stoch ogłosił, czy wystartuje w Pucharze Świata w Zakopanem. Zawodnik w mediach społecznościowych poinformował, że nie wystąpi w ten weekend w zawodach.

Stoch doznał kontuzji w czasie środowego treningu. "Pęka mi serce. Ostatni poniedziałkowy skok dał mi tyle wiary, energii i radości, że już nie mogłem doczekać się dzisiejszego treningu. Rozgrzewka, sekunda nieuwagi, nawet nie wiem jak to nazwać i ból... Kostka spuchła i zmieniła kolor" - przekazał zawodnik.

"Kilkugodzinne zabiegi, konsultacje, diagnozy. Zerwana torebka stawowa, nie dane mi będzie wystartować w Zakopanem" - poinformował Stoch.

"Mimo wszystko chce ten weekend dzielić z Wami  O wszystkim będę Was informował" - zakończył skoczek.

Kontuzja nie eliminuje Stocha z igrzysk

Kontuzja nie eliminuje Kamila Stocha z igrzysk olimpijskich w Pekinie, ale na pewno z najbliższego Pucharu Świata w Zakopanem, a kolejne starty stoją pod dużym znakiem zapytania - poinformował lekarz kadry skoczków narciarskich Aleksander Winiarski.

Trzykrotny mistrz olimpijski doznał kontuzji na rozgrzewce przed środowym treningiem na Wielkiej Krokwi. Jak sam przekazał w mediach społecznościowych, doszło do zerwania torebki stawowej.

Doznał skrętnego urazu stawu skokowego lewego, uszkodzenia torebki stawowej wraz z naderwaniem wiązadeł. Teraz na pewno co najmniej kilka dni przerwy i zabiegów rehabilitacyjnych, które będą prowadzone "do skutku" - potwierdził Winiarski.

Polska kadra na zawody

W miejsce Kamila Stocha do składu reprezentacji został powołany Jan Habdas. Do kadry na konkursy Puchar Kontynentalny w Oberstdorfie dołączył Klemens Joniak.

W kadrze na zawody na Wielkiej Krokwi znaleźli się: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek, Stefan Hula i Jan Habdas.

W ubiegłym tygodniu Stoch przedwcześnie wycofał się z Turnieju Czterech Skoczni i wrócił do Polski, by odpocząć, a następnie szukać lepszej dyspozycji na skoczni. Na odbudowę formy w Zakopanem liczą też pozostali polscy skoczkowie. 

W Zakopanem ma wystąpić 76 skoczków z 18 ekip.  

Na piątek zaplanowano treningi i kwalifikacje, w sobotę ma odbyć się konkurs drużynowy, a w niedzielę zawody indywidualne.