Pod nieobecność czołowych polskich skoczków Jakub Wolny był najlepszym z Biało-Czerwonych w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. Wygrał Słoweniec Cene Prevc, a awans wywalczyło pięciu Polaków.

Cene Prevc wygrał kwalifikacje po skoku na 135,5 m. Drugi był Japończyk Ryoyu Kobayashi, który skoczył 131,5 m, a trzecie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger (136 m).

Kwalifikację do sobotnich zawodów wywalczyło pięciu z sześciu reprezentantów Polski, ale najlepszy z nich zajął miejsce w trzeciej dziesiątce. 

Jakub Wolny zajął 24. lokatę po skoku na 120,5 m. 40. był Andrzej Stękała (118 m),  44. Aleksander Zniszczoł (116 m), 46. Maciej Kot (114,5 m), 49. Klemens Murańka (111 m).

Awansu do konkursu nie wywalczył Tomasz Pilch, który zajął 53. miejsce po skoku na 105 m. 

Polacy bez Stocha, Kubackiego i Żyły

Decyzją trenera Michala Doleżala do Titisee-Neustadt nie pojechali zawodnicy wytypowani przez niego do startu w igrzyskach w Pekinie. 

Inna sprawa, że Kamil Stoch jest kontuzjowany, a Dawid Kubacki i Piotr Żyła - zakażeni koronawirusem, więc nie mogliby wystartować w Niemczech.  

W kadrze na igrzyska są jeszcze Paweł Wąsek i Stefan Hula.

Sobotni konkurs indywidualny w Titisee-Neustadt zaplanowano na godzinę 16.15. W niedzielę o 14.30 odbędą się kwalifikacje, a o 16 drugi z konkursów. 

Igrzyska w Pekinie rozpoczną się 4 lutego.