Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy Jacek Sasin zaapelował do premier Ewy Kopacz, by skłoniła urzędującą prezydent Warszawy do udziału w debacie przedwyborczej. „Hanna Gronkiewicz-Waltz unika konfrontacji z pozostałymi kandydatami” - ocenił Sasin.

Jacek Sasin spotkał się w sobotę z kandydatami PiS do Rady Warszawy, rad dzielnic i sejmiku wojewódzkiego. Jak mówił, urzędująca prezydent stolicy odmawia wszelkich debat. Nie chce spotkać się z żadnym ze swoich kontrkandydatów. Nie chce przedstawić swojego programu dla Warszawy, nie chce skonfrontować go z tym, co mają do powiedzenia inni kandydacie na urząd prezydenta stolicy -wyliczał.

Sasin odczytał list skierowany do Ewy Kopacz, w którym zaapelował, by premier skłoniła Gronkiewicz-Waltz do udziału w debacie przedwyborczej z nim i pozostałymi kandydatami. Zaznaczył, że kieruje go do szefowej rządu w dniu, w którym ta przejmuje stery Platformy Obywatelskiej.

Pytany o wypowiedź Sasina, rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk ocenił, że debaty mają największy sens w drugiej turze wyborów, do której przechodzi dwójka kandydatów. Hanna Gronkiewicz-Waltz nie unika debat. Jest jednak 11 kandydatów, więc trudno o merytoryczną debatę w tak dużej grupie, a nie wypada debatować z jednymi, a z innymi nie - tłumaczył.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - 30 listopada.

O fotel prezydenta Warszawy ubiega się 11 kandydatów. Są to: starająca się o reelekcję Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO), kandydat PiS Jacek Sasin, Sebastian Wierzbicki z SLD Lewicy Razem, rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek startujący z list własnego komitetu, Przemysław Wipler z Nowej Prawicy, kandydatka Zielonych Joanna Erbel, Agata Nosal-Ikonowicz z komitetu Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza. Kandydatów wystawiły również komitety wyborcze: Demokracji Bezpośredniej - Andrzeja Gorayskiego, Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej - Piotra Guziała, Wspólnoty Patriotyzm Solidarność - Zbigniewa Wrzesińskiego, Warszawy dla Rodziny - Mariusza Dzierżawskiego.

Wpisz postulat dla swojego regionu na Samorządowej Mapie Życzeń!

Zobacz mapę prezydenckich pojedynków w największych miastach!

(mn)