Akcja: przewiezienie mieszkańców Warszawy z kościoła do obozu. Czas akcji: rok 1944. Aktorzy: m.in. Agnieszka Więdłocha, Sonia Bohosiewicz, Mariusz Kiljan. W roli statystów: Słuchacze RMF FM! 10 zwycięzców drugiej edycji naszego konkursu "I Ty możesz zagrać w serialu Czas honoru!" pojawiło się dziś wczesnym rankiem na planie zdjęciowym. Statystują, poznają aktorów występujących w tej kultowej już produkcji, obserwują filmowe kulisy… Zobaczcie, jak się bawią!

Pełno emocji, wiele przeżyć, niezapomniana historia... Zostanie mnóstwo wrażeń. Będzie co opowiadać rodzinie, znajomym, przyjaciołom i wnukom - mówi jeden ze statystów, pan Krzysztof z Przemkowa.  Pani Izabela ze Słubic podkreśla, że była zaskoczona, gdy zadzwoniliśmy, że jest jedną z laureatek naszego konkursu. Po chwili powiedziałam: Tak, jadę, biorę udział w przygodzie. No i jestem! - mówi z uśmiechem.

Przed wejściem na plan nasi Słuchacze musieli odwiedzić charakteryzatornię.

Okazało się, że nie mogą być osoby, które mają wąsy, brodę, zarost. Można obciąć wszystko, zgodziłem się. To jest fajna przygoda i wszystko fajnie wyjdzie, a broda i tak odrośnie, wąsy odrosną - powiedział nam pan Krzysztof.

Zobaczcie zdjęcia, na których widać, jak sztab profesjonalistów pracował nad ich metamorfozą!

A poniżej przedstawiamy efekt pracy charakteryzatorów :-) Słuchacze RMF FM są gotowi, by wcielić się w role statystów!

Po udanej charakteryzacji nasi Słuchacze zagrali w przewożenia mieszkańców z kościoła do obozu...

Na czym polega nasza zabawa?

Co tydzień na naszych stronach publikujemy dwie fotografie z czasów II wojny światowej, udostępniane nam przez krakowskie Muzeum Armii Krajowej, a uczestnicy naszej zabawy wymyślają opowieści, które mogłyby kryć się za tymi zdjęciami. W edycji drugiej, której zwycięzcy pojawili się dziś na planie "Czasu honoru", opublikowaliśmy fotografię przedstawiającą Jana Górskiego i Macieja Kalenkiewicza - twórców koncepcji cichociemnych - prawdopodobnie prowadzących szkolenie oraz zdjęcie ze szpitala polowego w Nadwórnej, na którym uwieczniono żołnierzy AK.

Przeczytajcie autentyczne historie stojące za obiema fotografiami!

Nadesłaliście prawie 230 pięknych opowieści! W wyborze 10 zwycięskich wpisów pomogli naszemu redakcyjnemu jury historycy z krakowskiego Muzeum AK.

Przeczytajcie wyróżnione historie!

Nasi Słuchacze w scenach obrony barykady na Czerniakowie!

To drugi raz, kiedy nasi Słuchacze pojawili się na planie najnowszej serii "Czasu honoru", opowiadającej o Powstaniu Warszawskim. Zwycięzcy pierwszej edycji konkursu wystąpili w scenach obrony barykady na Czerniakowie, które kręcono 1 lipca w dolnośląskim Walimiu. Plan jest bardzo widowiskowy. Nie zorientowałabym się, gdyby nasza pani przewodniczka nie powiedziała nam, że niektóre ściany są rozbudowywane. Rzeczywiście jest to tak zrobione, że robi wrażenie - opowiadała o planie zdjęciowym Agnieszka z Warszawy. Trafiliśmy na scenę przy budowaniu barykady. To wygląda po prostu majestatycznie - dodawał Adam z Katowic.

Na planie filmowym były gwiazdy. Brudne, ale blisko, więc fantastycznie. (...) Tyle wrażeń, że najchętniej zostalibyśmy dłużej, bo ciągle się coś dzieje. Mimo mnóstwa dubli nie jest nudno, bo za każdym razem ktoś coś wnosi, albo aktor, albo reżyser, albo ktoś ma jakieś uwagi. Tak że fantastycznie jest obserwować to z takiej perspektywy, na żywo - relacjonowała z kolei Aleksandra z Chrzanowa.

Zobaczcie, jak wyglądała wizyta na Agnieszki, Aleksandry i Adama na planie!

Ty również możesz zagrać w serialu "Czas Honoru"!

Jeśli i Wy chcielibyście zagrać w serialu "Czas honoru" - weźcie udział w kolejnych odsłonach naszego konkursu!

Trwa już edycja czwarta! Jej zwycięzców zaprosimy na plan w Warszawie 24 lipca.

Koniecznie przeczytajcie również REGULAMIN KONKURSU!

Serial kultowy

"Czas honoru" zadebiutował na antenie TVP 2 w 2008 roku. Każdy odcinek ogląda średnio ponad 2 mln widzów, produkcja zgarnęła też kilka nagród (m.in. wyróżnienia przyznawane na WorldFest Independent Film Festival w Houston i New York Festivals).

Emisja 12 nowych odcinków zaplanowana jest na jesień tego roku. Autorami scenariusza są Jarosław Sokół i Ewa Wencel, a reżyserią zajął się Jan Hryniak, twórca "Tricku" i "Trzeciego".

Obok znanych już widzom postaci, kreowanych przez Jana Wieczorkowskiego, Jakuba Wesołowskiego, Macieja Zakościelnego, Magdalenę Różczkę, Olgę Bołądź, Agnieszkę Więdłochę czy Karolinę Gorczycę, na ekranie zobaczymy również bohaterów, w których wcielą się m.in. Borys Szyc, Edyta Olszówka, Ireneusz Czop i Maciej Musiał.

Odwiedź oficjalny profil serialu "Czas Honoru" na Facebooku!