Liderem po pierwszej pętli Rajdu Śląska, czyli po czterech odcinkach specjalnych, jest Grzegorz Grzyb. O niespełna sekundę wyprzedza lidera Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Fina Jariego Huttunena. Na najniższym stopniu podium jest załoga Kasperczyk/Syty, która do lidera traci już jednak ponad 14 sekund.

Sobotnią rywalizację bardzo dobrze rozpoczęła załoga Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz. Dwukrotny mistrz Polski był najszybszy na pierwszym oesie Miedźna. O 1,6 sek. wyprzedził on Marcina Słobodzina i Roberta Hundlę. Za nimi uplasowali się Finowie liderujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski Jari Huttunen i Mikka Lukka. Problemy z samochodem na pierwszym oesie miał Kacper Wróblewski, który uplasował się na siódmym miejscu.

Drugi oes należał już jednak do Finów. Na mecie rozgrywanego w Jastrzębiu Zdroju odcinka wyprzedzili oni Łukasza Byśkiniewicz i Zbigniewa Cieślara, którzy świetnie zaprezentowali się na wczorajszym odcinku testowym. Huttunen po tym zwycięstwie objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej rajdu. Na drugie miejsce spadł Grzegorz Grzyb, który na tym odcinku wykręcił trzeci czas. Problemy na tym odcinku specjalnym miał Marcin Słobodzian, który wjechał do rowu i z tego powodu stracił sporo czasu.

Na trzeciej próbie najszybszy okazał się Grzegorz Grzyb. Na mecie trzeciego oesu różnice był jednak niewielkie, bo dwukrotny mistrz Polski wyprzedził fińską załogę Huttunen/Luka jedynie o niespełna sekundę. Trzeci czas wykręcił Tomasz Kasperczyk, który na najniższy stopień podium również w generalce.

Czwarty oes przyniósł zmianę lidera. Na pierwsze miejsce po powtórnie przejeżdżanym odcinku Miedźna wskoczyła załoga Grzyb/Poradzisz, która na mecie o ponad 4 sekundy wyprzedziła fiński duet Huttunen/Lukka. Znów trzeci czas wykręcił Tomasz Kasperczyk. Na półmetku rywalizacji różnice między Grzybem a Huttunenem są niewielkie, bo dwukrotny mistrz Polski prowadzi jedynie o 0,5 sekundy. Trzeci Tomasz Kasperczyk traci już ponad 14 sekund. Z powodu problemów z silnikiem odległe miejsce zajmuje Kacper Wróblewski.

Do końca rywalizacji pozostały 3 odcinki specjalne.

Opracowanie: