Kacper Wróblewski jest już po testach nowego auta! Kierowca jeżdżący w barwach RMF FM i Orlen Teamu, przesiada się do samochodu klasy R5. Wróblewski testował dziś w Czechach Hyundaia i20 R5, którym już w sobotę pojedzie w Rajdzie Nadwiślańskim, czyli w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Wrażenia są niesamowite! Auto jest bardzo szybkie w zakrętach. Bardzo dobrze hamuje i niesamowicie skręca. Na prostej odczucia są takie, że nie jest najszybsze, ale jak się popatrzy na licznik i telemetrię, to auto bardzo dobrze przyspiesza. Tylko zwyczajnie nie czuć tej prędkości - mówił RMF FM Kacper Wróblewski.

Kierowca podczas testów koncentrował się głównie na przyzwyczajeniu się do nowego samochodu i na nauce pracy gazem.

W samochodzie przednionapędowym, którym jeździłem wcześniej, ta praca gazem jest dużo mniejsza. W aucie R5 jednak otwarcie przepustnicy na różnych poziomach, powoduje spięcie dyferencjału i auto inaczej zachowuje się w zakrętach. Testy jednak były bardzo udane. Zrobiłem parę kilometrów, które pozwoliły mi poczuć wszystko w tym aucie i przyzwyczaić się do wszystkich przełączników - cieszy się Wróblewski.

Kierowca, mający na swoim aucie logo RMF FM, już w czwartek będzie zapoznawał się z trasą Rajdu Nadwiślańskiego. To druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Start honorowy zaplanowano na piątek. Rywalizacja na odcinkach specjalnych odbędzie się w sobotę.

Opracowanie: