Ministerstwo Finansów na razie nie planuje żadnej kontroli działań byłego wiceministra, a obecnego wiceprezesa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - Andrzeja Parafianowicza. W ujawnionej przez "Wprost" rozmowie z byłym ministrem transportu, Parafianowicz, który nadzorował działania skarbówki twierdzi, iż blokował kontrole nasyłane na byłego już ministra Sławomira Nowaka.

Afera podsłuchowa: Wyciekło kolejne bulwersujące nagranie

Po bulwersującym nagraniu ujawnionym przez tygodnik "Wprost", w sieci pojawił się drugi fragment zarejestrowanej rozmowy polskich polityków. Mieli w niej brać udział były minister transportu Sławomir Nowak, były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz oraz były szef GROM-u Dariusz... czytaj więcej

Resort finansów na razie nie podejmie żadnych działań. Wszyscy czekają na to, co po godzinie 15 powie premier na temat bulwersujących nagrań ujawnionych przez tygodnik "Wprost". 

Z kolei biuro Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa pozostawia decyzję ws. przyszłości Parafanowicza organom nadzorczym spółki.

Według tygodnika "Wprost" Andrzej Parafianowicz mówi, iż zablokował prześwietlanie finansów Sławomira Nowaka i jego żony w kontekście ukrywania dochodów. TUTAJ PRZECZYTASZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Parafianowicz od kilku miesięcy nie pracuje już w Ministerstwie Finansów. Teraz jest wiceprezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.