Ministerstwo Finansów na razie nie planuje żadnej kontroli działań byłego wiceministra, a obecnego wiceprezesa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - Andrzeja Parafianowicza. W ujawnionej przez "Wprost" rozmowie z byłym ministrem transportu, Parafianowicz, który nadzorował działania skarbówki twierdzi, iż blokował kontrole nasyłane na byłego już ministra Sławomira Nowaka.

Resort finansów na razie nie podejmie żadnych działań. Wszyscy czekają na to, co po godzinie 15 powie premier na temat bulwersujących nagrań ujawnionych przez tygodnik "Wprost". 

Z kolei biuro Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa pozostawia decyzję ws. przyszłości Parafanowicza organom nadzorczym spółki.

Według tygodnika "Wprost" Andrzej Parafianowicz mówi, iż zablokował prześwietlanie finansów Sławomira Nowaka i jego żony w kontekście ukrywania dochodów. TUTAJ PRZECZYTASZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Parafianowicz od kilku miesięcy nie pracuje już w Ministerstwie Finansów. Teraz jest wiceprezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.