Ich nazwiska znamy z napisów końcowych, mówi się o nich szare eminencje świata kina. W maju spotykają się w Krakowie w ramach Off Camera Pro Industry. Miasto stanie się miejscem, do którego przyjeżdżają krajowi producenci i twórcy, chcąc „trzymać rękę” na pulsie wydarzeń i trendów.

Off Camera Pro Industry to wydarzenia adresowane do profesjonalistów związanych z polską i międzynarodową branżą filmową. To miejsce, w którym filmowcy mogą spotkać się, nawiązać kontakty i podnieść swoje kwalifikacje, ucząc się od najlepszych specjalistów z całego świata. Wszystko to w swobodnej atmosferze Krakowa i Festiwalowego Centrum w Kinie Pod Baranami od 4 do 6 maja 2016 roku.

W tym roku mamy zamiar kontynuować inicjatywy, które cieszyły się największym powodzeniem, a także wprowadzić do programu PRO INDUSTRY wydarzenia odpowiadające na współczesne potrzeby branży filmowej - podkreśla Joanna Szymańska, koordynator wydarzenia. Trzy dni w Krakowie będą po raz kolejny okazją do nawiązania współpracy między polskimi a zagranicznymi twórcami, przybliżą nam także trendy i tematy obecne w europejskiej dyskusji o przyszłości branży.

Przygotowując program Off Camera Pro Industry, organizatorzy sięgają po sprawdzone pomysły z takich wydarzeń, jak European Film Market (Berlinale) czy cannenńskie targi filmowe, dodając do nich własne pomysły. OFF CAMERA PRO INDUSTRY ma przyczynić się do stworzenia platformy dla nowej generacji polskich filmowców: zorientowanych na świat, myślących o swoich projektach i inicjatywach w kategoriach europejskich i międzynarodowych.  Wydarzenia programu odwołują się nie tylko do tematów stricte polskich, lecz także włączają filmowców w obieg dyskusji toczącej się w Europie.

(mn)