Już w najbliższy weekend okolice Żagania i Szprotawy zamienią się w teren rywalizacji najlepszych polskich zawodników Cross-Country. Baja Inter Cars to ostatni sprawdzian umiejętności dla rajdowców w bieżącym sezonie. Czas więc rozdać karty i dowiedzieć się, które załogi na finiszu rajdowych zmagań okażą się najlepsze. Zaostrzone apatyty na tytuły ma RMF 4RACING Team, który stoi przed szansą zgarnięcia dwóch mistrzowskich laurów.

Rywalizację w ostatnim rajdzie sezonu zainauguruje piątkowy prolog w Szprotawie o długości 6,3 km. Dzień później zawodnicy dwukrotnie pokonają odcinek Karliki oraz OeS Szprotawa - Lotnisko. W niedzielę na rajdowców czekają dwa odcinki specjalne Łozy. Łącznie załogi podczas całego weekendu pokonają nieco ponad 300 kilometrów.

Swój udział w rajdzie potwierdziła śmietanka polskiego Cross-Country, która będzie rywalizować o tytuły mistrzowskie w poszczególnych kategoriach. Dużą szansę na 1 miejsce w grupie OPEN ma załoga RMF 4RACING Team w składzie: Krzysztof Biegun i Aleksandra Kujawa. Para ma nadzieje na dowiezienie 1 miejsca w swojej stawce:

Mamy z Krzyśkiem bardzo dużą szansę na końcowy sukces w grupie OPEN. Konkurencja jest co prawda silna, a łatwiej goni się króliczka, niż wciela w tę rolę. Wprawdzie drugie miejsce jest już gwarantowane, ale mamy dusze zdobywców i będziemy walczyć o najwyższą lokatę. Nie możemy więc pozwolić sobie na wolne tempo, lecz z drugiej strony na pewno nie będziemy podejmować zbędnego ryzyka. Poligon w Żaganiu jest różnorodny i myślę, że wiele będzie zależało od pogody. Jeśli prognozy się sprawdzą i przez najbliższy tydzień będą padać ulewne deszcze, piaszczyste trasy mogą zamienić się w błota przeprawowe. Będzie więc bardzo ciekawie - komentuje Aleksandra Kujawa.

Drugą załogą reprezentującą barwy RMF4RT jest duet tworzony przez Aleksandra "Faziego" Szandrowskiego i Rafała Płuciennika. Panowie chcą przede wszystkim zdobyć kolejne cenne punkty w grupie TH, które mogą przyczynić się do końcowego sukcesu RMF 4RACING Team w klasyfikacji zespołów:

Ten sezon nie należał do nas, chcemy się skupić bardziej na punktowaniu w klasyfikacji zespołów, w której RMF 4RACING Team aktualnie jest na pierwszym miejscu. Do wygranej jednak bardzo daleko, gdyż mamy tylko dwa punkty przewagi nad drugim zespołem. Do tego w Baja Inter Cars wystawiamy dwie załogi, a nasza konkurencja aż cztery. Będzie więc niezwykle ciężko obronić fotel lidera, ale poligon w Żaganiu znamy dobrze i liczymy na udany występ całego Teamu - zdradza Rafał Płuciennik, szef RMF4RT.

Rywalizacja przez cały rajdowy weekend zapowiada się więc niezwykle emocjonująco. Choć zawodnicy ścigali się przez cały sezon, to właśnie zmagania w Żaganiu i okolicach wyłonią najlepszych, którym będzie dane celebrować mistrzowskie tytuły.

mat. prasowy (j.)