Baja Żagań to decydujący, bo ostatni, rajd sezonu 2014. Tu rozgrywa się walka o punkty i miejsce w klasyfikacji generalnej RMPST. Dla RMF4rt to ważny rajd, ponieważ Team walczy o pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji teamów. Po pierwszym dniu rajdu, szanse wzrastają, ponieważ odczarowując pechowy Master Race w Nowym Sączu, zawodnicy w komplecie stawili się na mecie i po 4 odcinkach specjalnych zajmują bardzo dobre miejsca.

Wszystkie 3 ekipy RMF4rt po pierwszym dniu punktują w swoich kategoriach. Ekipa Szandrowski/Płuciennik plasuje się na 2. miejscu w grupie TH, Kosińska/Derengowski również zajmują 2. miejsce ale w grupie OPEN natomiast Krzysztof Biegun i Aleksandra Kujawa przyjechali na pozycji 3. w grupie OPEN RMPST.

Nasz wynik oceniam bardzo dobrze. Po pierwszym dniu, po czterech odcinkach specjalnych, załoga Szandrowski/Płuciennik, czyli my z Fazim, zajmujemy 2. miejsce w grupie TH, bodajże 6. w generalce. Ola Kujawa z Krzyśkiem Biegunem są na 3. miejscu w grupie OPEN a Gosia Kosińska i Andrzej Derengowski na 2. miejscu  w grupie OPEN, czyli punktujemy w klasyfikacji zespołów. Walczymy tutaj do jutra, do ostatniego odcinka, aby przegonić 4xDrive i wygrać Mistrzostwa Polski w klasyfikacji zespołów. Chciałbym, aby nasz RMF 4RACING Team był pierwszy. Natomiast Gosia z Andrzejem mają bardzo duże szanse na Mistrzostwo Polski w grupie OPEN - podsumowuje dzień Rafał Płuciennik, szef RMF 4RACING Team.

Bardzo dobrze rajd komentuje także Andrzej Derengowski, który ocenia trasę i samo jej przygotowanie jako świetne:

Trasa jest świetna! Przede wszystkim bardzo dobrze opisana. Jest dużo prostych, na których można się rozpędzić. Taki prawdziwy Cross-Country. Był jeden element, który nas mocno zaskoczył - były to głębokie kałuże. Tam pojawiło się trochę paniki, bo szyby zaparowały od wewnątrz, nie było nic widać.  Ale generalnie podobało mi się, to jest to, co lubię. Trasa, która zaskakuje, tak jak wspomniałem dobrze opisana, dużo szybkich prostych, zakręty widoczne, oczywiste. Z mojego punktu widzenia super!

Jednak to nie koniec rywalizacji. Jutro kolejny dzień rajdu, podczas którego zawodnicy 3 razy pokonają niemalże 70 km odcinek przebiegający przez poligon wojskowy w Żaganiu. Tak naprawdę wszystko może się jeszcze zdarzyć więc dla zawodników RMF4rt będzie to dzień, który zdecyduje o wszystkim.

mat. prasowy (j.)