„Rajdy to nasza pasja, nasze życie. Ale zespół rajdowy to nie tylko ściganie. Uważam, że równie piękna jak rywalizacja i przeżywanie wrażeń z jazdy, adrenaliny jest pomaganie ludziom, których dotknęły życiowe dramaty” – mówi Rafał Płuciennik z RMF 4RACING Team. Cała ekipa w ostatnich dniach aktywnie włączała się w pomaganie innym i promowanie bezpieczeństwa na drogach.

W Centrum Handlowym M1 w Zabrzu odbyła się akcja "Stop pijanym kierowcom". Jedną z zaplanowanych atrakcji było  spotkanie z zawodnikami RMF 4RACING Team. Opowiadali oni o rajdach i emocjach z nimi związanymi. Zainteresowani mogli usiąść za kierownicą rajdówki, porozmawiać z zawodnikami oraz odebrać pamiątkowe gadżety.

Spotkanie dotyczyło także tematów związanych z bezpieczeństwem na drodze. Można było spróbować poprowadzić samochód w alkogoglach, zobaczyć symulatory zderzeń i dachowania czy pokazy ratownictwa drogowego.

Ekipa RMF 4RACING Team dołączyła się też do zbiórki pieniędzy na rzecz Izabeli Słowik, która w wypadku komunikacyjnym straciła nogę. Jej elementem był m.in. mecz futbolu amerykańskiego między drużynami Zagłębie Steelers i Warsaw Sharks. Nasi rajdowy przekazali na charytatywną licytację voucher na co-drive z Fazim oraz koszulki Teamowe.